• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Polimerų žaliavomis prekiaujanti įmonė „Vailendas“ šalies gamintojams ir prekybininkams pristatė naują plastikinių maišelių irimą skatinantį priedą „Reverte“. Priedas ne tik skatina plastikinių maišelių irimą, bet ir leidžia nustatyti, kada šis procesas turėtų prasidėti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak įmonės, pirmieji greitai suyrantys plastikiniai pirkinių ir vienkartiniai maišeliai šalies prekybos centruose pasirodė pernai. Šių aplinkai draugiškų polietileninių maišelių gamyboje naudojami įvairūs plastiko irimą skatinantys priedai. Jų dėka plastikiniai maišeliai pradeda irti veikiami karščio, ultravioletinių spindulių ar mechaninio slėgio.

REKLAMA

Įdomu tai, kad maišelių su panašiais priedais irimo proceso nebuvo galima kontroliuoti. Plastikinis maišelis, esant palankioms sąlygoms, galėjo pradėti irti dar nepasiekęs prekybos centro ar pirkėjų. Jungtinėje Karalystėje sukurtas naujas priedas „Reverte“, skirtingai nei kiti irimą skatinantys priedai, leidžia gamintojams užprogramuoti, kada tiksliai maišelis turi pradėti irti.

REKLAMA
REKLAMA

„Nauja technologija užtikrina, kad pagamintas plastikinis maišelis tam tikrą laiką net ir veikiamas karščio, ultravioletinių spindulių ar mechaninio slėgimo, nepraras plastikui būdingų savybių ir nepradės irti anksčiau nei bus panaudotas. Tai ypač aktualu prekybininkams, kurie gali saugiai sandėliuoti ir eksploatuoti maišelius pageidaujamą laiką,“ – pasakoja įmonės „Vailendas“ vadovas Rolandas Aginskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maišelio su „Reverte“ priedu gyvavimo trukmę pagal poreikį galima užprogramuoti nuo 2 iki 9 mėnesių. Pasibaigus nustatytam maišelio gyvavimo laikui, šis pradeda irti. Mikroorganizmų pagalba jis visiškai suskaidomas į vandenį ir biomasę ir nepalieka jokių žalingų medžiagų dirvožemyje. Irimo procesas vidutiniškai trunka 2-3 metus.  

Naujas irimą skatinantis priedas pirmiausia naudotas pakavimo plėvelių gamyboje, tačiau vėliau buvo sėkmingai pritaikytas ir kitiems produktams, pavyzdžiui, šiukšlių maišams, vienkartinėms pirštinėms,  vaisių ir daržovių pakuotėms gaminti. „Reverte“ priedas gali būti naudojamas produktų iš perdirbto plastiko gamyboje, taip pat tinka perdirbimui. Įmonės teigimu, jis sudaro tik 1 proc. gaminio, tai yra dvigubai mažiau nei kiti panašūs priedai, o tai leidžia gamintojams sutaupyti lėšų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų