Piratavimas socialiniuose tinkluose – jaunimo bandymas užsidirbti?

Tikriausiai ne vienas jau pastebėjo naujų puslapių antplūdį socialiniame tinkle „Facebook“, kurie skelbiasi transliuojantys įvairius filmus. Jų puslapiuose vyksta balsavimai, kokį filmą rodytą, jo metu socialinio tinklo naudotojai susirašinėja. Vis dėlto, filmai rodomi nelegaliai o jų metų reklamuojamos prekės ar kiti internetiniai puslapiai.

8

Kuriame ne tik specialūs puslapiai tam. Štai vienas viešbutis sumanė taip rinkti kuo daugiau „patinka“ savo puslapyje. Mat norit daugiau „Simpsonų“ transliacijų per socialinį tinklą, turite pamėgti pirmiausia jų puslapį. Susisiekus su viešbučio atstovu konkretaus atsakymo kodėl naudojama tokia strategija ir ar tai legalu – negaunama.

„Komercinė paslaptis, ką mes čia darome. Neatskleidžiame ką kaip ir kodėl. Like – patinka, nepatinka ne like. Čia daug kas taip daro, mes nesame pradininkai. Duodam, ką nori žmonės. Visa tą ką esame nupirkę, tą transliuojame“, – blaškėsi atsakinėdamas pašnekovas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Piratavimas socialiniuose tinkluose – jaunimo bandymas užsidirbti?

Tačiau paklaustas iš ko perka animacinį filmuką, teatsakė, kad tuo rūpinasi ne jis. Tiesa, siekdami nuslėpti savo veiklą, puslapių valdytojai po live transliacijų stengiasi vaizdo įrašus kuo greičiau pašalinti.

Ilgalaikės naudos nematyti

Marketingo specialistas Linas Šimonis visų pirmiausia pastebi, kad transliuoti autorinių filmų, teisės tokie asmenys tikrai neturi. O štai viešbučio marketingo pavyzdys – beviltiškas.

„Matyt viešbutis neturėdamas išskirtinumo, klientų ir galėdamas konkuruoti tik kaina, yra priverstas užsiiminėti ne strateginiais, taktiniais dalykais, kurie, sakyčiau, apgailėtini“, – sako jis.

Pasak jo, matyt tokios paskyros populiarėja dėl to, kad tai linksma, o dar, jei ir galima kažkokius pinigus užsidirbti, kodėlgi ne.

„Ar tai gali būti bent kiek reikšmingesnis verslas, tikrai ne. Net ta pati linkomanija, mano nuomone, nėra labai reikšmingas verslas. Norint tokiose vietose daryti reikšmingus verslus reikia didelės pasaulinės auditorijos. Lietuvos mastu reikšmingi pinigai tikrai negali būti uždirbami, tuo labiau ilgesniame laikotarpyje. Nes teisėsauga greitai sutvarkys. „Facebook“ priežiūra yra griežta. Manau, kad greitai pasibaigs tokie dalykai“, – komentuoja L. Šimonis.

REKLAMA

Kodėl šios transliacijos surenka tūkstančius peržiūrų? L. Šimonio nuomone, ne visi vartotojai tiek techniškai išprusę, kad patys sugebėtų parsisiųsti filmus iš interneto. Be to, tikėtina, kad suveikia bendruomeniškumo jausmas.

„Žmonės pamiršę gyvą bendravimą, gal neturintys tam tikro metų skaičiaus ar nesugebantys susėsti su draugais pasižiūrėti filmo. Tuomet tai pakeičia komentavimu „Facebooke“. Matyt, kartais gali išsikeikti“, – teigia jis.

Sustabdyti tokių paskyrų plitimą – sunku

Advokatų kontoros „GLIMSTEDT Bernotas ir partneriai“ advokatė Asta Macijauskienė įvardija, kad tikrai vaizdo medžiagos padarymas viešai prieinama ar jos transliavimas internetu socialinio tinklo pagalba, tam neturint teisių, yra priskiriamas internetiniam piratavimui. Pažymėtina, kad „teisių turėjimas“ šiuo atveju reiškia, kad kūrinys ne tik turėtų būti įgytas teisėtai, tačiau asmuo, transliuojantis kūrinį interneto tinklais, turėtų turėti teisę tai daryti. Aplinkybė, kad vaizdo medžiagą vartotojas gali žiūrėti tik prisijungęs, šiuo atveju nepaneigia viešo prieinamumo fakto. Už kūrinio padarymą viešai prieinamu ar jo transliaciją internete, gali būti taikoma ne tik civilinė, bet ir administracinė bei baudžiamoji atsakomybė, informuoja advokatė.

Pasak jos, nors socialinių tinklų valdytojai neturi pareigos aktyviai stebėti, ar talpinama medžiaga nepažeidžia autorių teisių, egzistuoja tam tikros šiuolaikinės technologinės priemonės, kurios galėtų padėti užkardyti intelektinės nuosavybės pažeidimus.

„Tačiau atsižvelgiant į tai, kad intelektinės nuosavybės teisių pažeidimo skaičius socialiniuose tinkluose yra milžiniškas, akivaizdu, kad minėtos priemonės nėra taikomos“, – komentuoja advokatė.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2016-09-30 19:09:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ant kiek turi būti bukas ,kad stebėti pertransliavimą;Dddd ir dar mokėti už tai pinigus;Ddd
Atsakyti
0

G
Gintaras
2016-09-30 19:28:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai liečia ne tik filmus. Tiesiog juokingi filmuoti vaizdeliai ar šiaip kokia vaizdinė medžiaga ir norint peržiūrėti yra reikalaujama "laikinti". Kitaip neatsidaro ir nematysi. Tai aš tiesiog uždarau ir ramybė. Negaliu laikinti nei firmos, kurios nežinau, nei video, kurį pamatyti gali tik iš anksto palaikinęs :) Tai dėl šito nesuku galvos. Reikia laikinti ir iš karto atmetu. Jokių problemų nematau...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų