• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ paskelbė nutrauksianti veiklą Abu Dabyje, kuriai dėl konfliktų regione buvo sunku pasiekti pelną.

Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ paskelbė nutrauksianti veiklą Abu Dabyje, kuriai dėl konfliktų regione buvo sunku pasiekti pelną.

REKLAMA

Oro vežėja iš savo bazės Abu Dabyje pasitrauks nuo rugsėjo.

Artimuosiuose Rytuose, kuriuose nuo 2023 metų, kai palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“ užpuolė Izraelį ir išprovokavo karą Gazos Ruože, vis uždaroma oro erdvė, oro bendrovė – septinta pagal dydį Europoje pagal kasdienių skrydžių skaičių – vykdė skrydžius maždaug 30 maršrutų.

„Wizz Air“ nuo 2025 metų rugsėjo 1 dienos sustabdys visą vietos bazės skrydžių veiklą ir ketina pasitraukti iš bendrosios įmonės“, – pranešė bendrovė socialiniame tinkle „X“.

REKLAMA
REKLAMA

„Wizz Air Abu Dhabi“ – bendroji įmonė su Emyratų valstybine bendrove „Abu Dhabi Developmental Holding Company“ – buvo įsteigta 2020 metais.

REKLAMA

Oro bendrovė teigė, kad jai turėjo įtakos „variklių patikimumo apribojimai, ypač karštoje ... aplinkoje“, „geopolitinis nestabilumas“, dėl kurio būta sutrikimų ir sumažėjo vartotojų paklausa, bei „reglamentavimo kliūtys“.

„Wizz Air“, kuri dėl problemų su „Pratt & Whitney“ varikliais turėjo sustabdyti kai kurių savo „Airbus“ orlaivių skrydžius, teigė, kad sutelks dėmesį į pagrindines Vidurio ir Rytų Europos rinkas bei atrinktas Vakarų Europos šalis.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis strateginis pertvarkymas leis bendrovei perskirstyti išteklius regionams, turintiems didesnį ilgalaikį tvaraus augimo ir pelningumo potencialą“, – pridūrė bendrovė.

„Wizz Air“ buvo įkurta 2003 metais ir nuo 2021 metų kovo, kai jos kapitalizacija Londono vertybinių popierių biržoje buvo pasiekusi piką, jos rinkos vertė sumažėjo beveik keturiais penktadaliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie ekspertai teigia, kad oro vežėja turi gilesnių problemų.

„Augimas buvo pernelyg ambicingas, o pagrindai – silpni, tuo metu finansiškai stiprūs konkurentai nuolat darė spaudimą įsiskolinusiai „Wizz Air“, siūlydami labai konkurencingas bilietų kainas“, – neseniai paskelbtoje ataskaitoje parašė Vengrijos investicinės bankininkystės bendrovės „Concorde Securities” vyriausiasis analitikas Gaboras Bukta.

Pagal paskutinę „Wizz Air“ finansinę ataskaitą, oro bendrovė, turinti 231 orlaivį ir daugiau nei 8 tūkst. darbuotojų, vykdė skrydžius 55 šalyse ir per metus 833 maršrutais pervežė 63,4 mln. keleivių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų