REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi dirbantys gyventojai moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Tiesa, jas dažniausiai sumoka darbdavys, išskyrus tuos atvejus, kai žmonės dirba savarankiškai. Tačiau egzistuoja kelios išimtys, kai PSD įmokų mokėti nereikia. Tokiais atvejais kas mėnesį gyventojai sutaupo beveik 60 eurų.

Visi dirbantys gyventojai moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Tiesa, jas dažniausiai sumoka darbdavys, išskyrus tuos atvejus, kai žmonės dirba savarankiškai. Tačiau egzistuoja kelios išimtys, kai PSD įmokų mokėti nereikia. Tokiais atvejais kas mėnesį gyventojai sutaupo beveik 60 eurų.

REKLAMA

Socialiniame tinkle kilo diskusija dėl PSD įmokų. Ar tikrai visi jas privalo mokėti?

„Vasarą sulauksiu pensinio amžiaus, bet ir toliau ketinu dirbti savarankiškai, ar man reikės mokėti PSD įmokas?“ – teiravosi socialiniame tinkle vyras.

Komentatoriai pasidalijo į dvi grupes: vieni tikino, kad PSD mokėti nebereikia, kiti teigė, kad įmokas teks ir toliau mokėti.

„Nesąmonė, jeigu ir toliau teks mokėti PSD. Juk žmogus gaus pensiją, tuo pačiu prie jos pats prisidurs. Valstybė turėtų atleisti jį nuo mokesčių ir tokiu būdu prisidėti prie žmogaus gerovės“, – rašė komentatorė.

REKLAMA
REKLAMA

Kita moteris nesutiko, ji tikino, kad visi privalo mokėti mokesčius be išimčių.

„Juk jeigu žmogus dirba, jis turi ir mokesčius mokėti. Kodėl valstybė turėtų nuo jų atleisti. Visi dirbantys, nesvarbu, kokio jie amžiaus, moka ir mokesčius“, – rašė moteris.

REKLAMA

Diskusija išsiplėtė, atsirado daugiau žmonių, kurie nenori mokėti PSD.

„O jeigu esu neįgalus, tačiau pensinio amžiaus dar nesulaukiau, man 61 metai. Sergu onkologine. Ar galiu nebemokėti PSD įmokų?“ – klausė vyras.

Komentatoriai siūlė kreiptis į „Sodrą“ dėl neįgalumo pensijos. Anot jų, tada ir išsispręs visos bėdos dėl PSD.

„Kodėl klausinėjate tų, kurie nieko nežino, kreipkitės į „Sodrą“ ir ten sužinosite, ką turime mokėti, o ko ne“, – siūlė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Kas gali nemokėti PSD?

Portalas tv3.lt irgi susisiekė su „Sodra“ ir pasiteiravo, kas privalo, o kas ne mokėti PSD įmokas.

„Sodra“ patikino, kad PSD įmokas turi mokėti visi nuolat Lietuvoje gyvenantys asmenys.

„To reikia tam, kad žmogus galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, turėtų teisę į kompensuojamuosius vaistus, medicinos pagalbos priemones. Už dirbančiuosius pagal darbo sutartį PSD įmokas sumoka darbdavys.

Už dalį gyventojų, kurie dėl objektyvių priežasčių negali turėti darbo pajamų, PSD įmokas moka valstybė. Asmenys iki 18 metų, moksleiviai, dieninių skyrių studentai yra draudžiami valstybės lėšomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybė sumoka PSD įmokas taip pat už moteris, esančias nėštumo ir gimdymo atostogose, už vieną iš tėvų, auginantį vaiką iki 8 metų, ir vieną iš tėvų, auginantį du ar daugiau nepilnamečius vaikus, taip pat už pensininkus ir šalpos kompensacijų gavėjus, Užimtumo tarnyboje užsiregistravusius bedarbius“, – vardijo „Sodra“.

Anot jos, dirbantys savarankiškai patys moka PSD įmokas. Tačiau žmonės, kurie vykdo savarankišką veiklą (pvz., vykdo individualią veiklą, yra individualios įmonės savininkai ir kt.), tai PSD įmokų kai kuriais atvejais gali ir nemokėti.

REKLAMA

„Sodra“ įvardijo, kad PSD įmokų nemoka gyventojai, kurie:

  • gauna senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensiją;
  • gauna šalpos pensiją ar šalpos kompensaciją, išskyrus šalpos našlaičių pensiją;
  • gauna su socialinio draudimo santykiais susijusią (socialinio draudimo) senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensiją iš kitos ES narės, Europos ekonominės erdvės valstybės, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos Konfederacijos arba šalies, su kuria Lietuvos Respublika yra sudariusi tarptautinę sutartį dėl socialinės apsaugos taikymo;
  • yra laisvės atėmimo vietose, psichikos sveikatos priežiūros įstaigose;
  • yra sulaukę senatvės pensijos amžiaus.

Kada įmokas galima atidėti?

Šiuo metu PSD įmoka siekia 58,63 euro, ši įmoka augant minimaliai algai taip pat didėja.

REKLAMA

PSD įmokas savarankiškai dirbantys gyventojai privalo mokėti kiekvieną mėnesį. O susidūrę su finansiniais sunkumais šias įmokas jie gali atidėti.

Tačiau tai padaryti galima tik tokiu atveju, jeigu įsiskolinimas nėra mažesnis nei 125 eurai ir ne didesnis nei 1500 eurų. Jeigu gyventojai atitinka šį kriterijų, jie gali pateikti „Sodrai“ prašymą dėl įmokų atidėjimo.

Prašymą galima pateikti internetu, savo „Sodros“ asmeninėje paskyroje, elektroniniu paštu, atvylus į „Sodros“ skyrių ar išsiuntus prašymą įprastu paštu.

„Sodra“ įspėja, kad, jeigu gyventojas pateikė prašymą, tačiau nevykdo sutarties sąlygų, jam gali būti skaičiuojami delspinigiai.

Mokėti reikia. Tik kodėl nuo visų darbo vietų, nesvarbu kokia etato dalim dirbi? Mano trys darbovietės sumoka į mėnėsį už mane 3 х 58,63 euro plius metų gale dar PSD už individualią veiklą nuo apyvartos. Ką gaunu - mėnėsį laukimo pas daktarą specialistą?
pedokonservams, kuriu deka ir atsirado sis "nemokamos" sveikatos paslaugu mokestis.
kauno.diena.lt/naujienos/verslas/ekonomika/sveikatos-draudimas-primena-reketa-510352
Tik mėnesį laukiat ? Tai labai pasisekė
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų