Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 31-oji – paskutinė diena, kuomet pajamų deklaracijas pateikę šalies gyventojai gali tikėtis iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sulaukti pinigų. Jie grąžinami už Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokas.

Liepos 31-oji – paskutinė diena, kuomet pajamų deklaracijas pateikę šalies gyventojai gali tikėtis iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sulaukti pinigų. Jie grąžinami už Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokas.

REKLAMA

VMI duomenimis, už 2020 m. mokestinį laikotarpį įstaiga sulaukė virš 1 mln. pajamų deklaracijų. Daliai pajamas deklaravusių asmenų priklauso GPM permokos, kurias VMI turi grąžinti iki liepos 31 d. 

„Liepos 27 d. duomenimis, už šį laikotarpį VMI 1,023 mln. gyventojų jau grąžino daugiau kaip 269 mln. eurų permokų. Šiuo metu gyventojams jau grąžinta 98,9% visos permokų sumos, o likę gyventojai permokos sulauks dar šią savaitę“, – tikino VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Anot specialistės, šiemet vienam gyventojui vidutiniškai grįžo 263 eurai GPM permokos. Viso gyventojams bus grąžinta beveik 272 mln. eurų. 

REKLAMA

Permokos kai kurių gali ir nepasiekti

Nors liepos 31-oji ir yra paskutinė oficiali diena, kuomet gyventojai dar gali sulaukti savo permokų, kai kurių pinigai gali ir nepasiekti. Specialistai tikina, kad tai dažniausiai susiję su poreikiu patikslinti pajamų deklaracijas.

„Deklaracijas pateikę, tačiau permokų iki liepos 31 d. nesulaukę gyventojai turėtų pasitikrinti ar jiems nereikia patikslinti pateiktos deklaracijos. <...> Gyventojai, deklaracijas pateikę arba patikslinę po gegužės 3 d. permokos sulauks per 90 kalendorinių dienų“, – tikino S. Aliukonytė-Šnirienė.

VMI perspėja, kaip pasitikrinti, ar deklaracijose buvo rasta netikslumų.

„Apie aptiktus netikslumus deklaracijose VMI gyventojus tiesiogiai informuoja el. paštu bei Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS), skiltyje skiltyje „Pranešimai vartotojui", o kai to padaryti neįmanoma, tradiciniu paštu.“

Daugiau nei 1,35 mln. gyventojų deklaravo pajamas

Pasibaigus pirmajam visiškai nuotoliniam pajamų deklaravimo procesui nuo metų pradžios daugiau nei 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, iš kurių 87 proc. tai padarė savarankiškai vedlio pagalba. Taip pat 78 tūkst. gyventojų deklaravo turimą turtą, o 486 tūkst. skyrė dalį sumokėto GPM paramai, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija. 

REKLAMA
REKLAMA

„Norime padėkoti gyventojams, kurie laiku atliko šią pareigą. Šiais metais pajamų deklaravimas buvo iš tiesų neeilinis: gyventojams pajamų deklaravimo vedlys buvo pasiekiamas nuo metų pradžios, paskelbėme anksčiausią ir pirmąjį nuotolinį pajamų deklaravimą VMI istorijoje, o taip pat kaip niekada anksti pradėjome grąžinti GPM permokas“, - teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Ji pridūrė, kad iki šios dienos 491 tūkst. gyventojų jau pervesta 129 mln. eurų, o tai yra 46 mln. eurų daugiau nei pasibaigus praėjusių metų deklaravimui.

VMI atstovė atkreipia dėmesį, kad taip pat rekordiškai daug gyventojų šiais metais pasinaudojo GPM lengvatomis – daugiau nei 1 mln. žmonių deklaravo 261 mln. eurų grąžintiną GPM sumą. Pažymima, kad VMI jau patikrino 46 tūkst. pajamų mokesčio deklaracijų su deklaruota GPM permoka, iš kurių 24 proc. (apie 11 tūkst.) nustatyti neatitikimai su VMI turimais duomenimis, todėl paprašyta patikslinti deklaracijas. Visos GPM permokos, kurios susidarė tinkamai pajamas deklaravusiems asmenims, bus grąžintos iki liepos 31 d. Taip pat 213 tūkst. gyventojų deklaravo 228 mln. eurų mokėtiną GPM sumą.

REKLAMA
REKLAMA

Individualią veiklą vykdantys gyventojai aktyviai deklaravo pajamas

Už 2020 m. pajamas turėjo deklaruoti 267 tūkst. individualią veiklą vykdančių gyventojų, iš kurių 225 tūkst. (84 proc.) šią pareigą atliko lauku ir iki gegužės 3 d. jie deklaravo 61 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio. Dėl užimamų pareigų turto deklaracijas pateikė 78 tūkst. (85 proc.) valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių.

Daugiausiai gyventojų susigrąžins GPM už gyvybės draudimo įmokas

Kaip ir kasmet didžiausia dalis gyventojų GPM permokas susigrąžins už gyvybės draudimo įmokas – 269 tūkst. gyventojų deklaravo grąžintiną 41 mln. eurų GPM sumą, taip pat už būsto kreditą 48 tūkst. gyventojų – 3,6 mln. eurų bei 43 tūkst. pateikė deklaracijas su 11 mln. grąžintinu GPM už studijų išlaidas. VMI duomenimis 83 proc. gyventojų galėjusių pasinaudoti GPM lengvatomis tai padarė.

Pažymėtina, kad ir GPM lengvatomis už automobilio, būsto remonto ir auklių paslaugas pasinaudojo 26 tūkst. žmonių, kurie deklaravo 3,7 mln. eurų grąžintino GPM mokesčio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų