Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas ir iš pirmaujančios pozicijos nusileido į antrą-trečią vietas.  

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas ir iš pirmaujančios pozicijos nusileido į antrą-trečią vietas.  

REKLAMA

Lietuvos energetikos agentūros tyrimas rodo, jog gegužės 26 dieną, palyginti su gegužės 19 diena, „Igničio“ siūloma prognozuojama mėnesio sąskaita, pasirinkus vienos laiko zonos planą su fiksuota kaina, sumažėjo nuo 51,15 iki 47,85 euro, o dviejų laiko zonų – nuo 52,46 iki 49,10 euro.   

„Ignitis“ atstovas Artūras Ketlerius pabrėžia, kad įmonė kainas sumažino antradienį, o Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius apie ketinimus tirti įmonės kainodarą pranešė ketvirtadienį.

REKLAMA

Tačiau VERT atstovė Loreta Kimutytė BNS pranešė, kad tarnyba būtent antradienį išsiuntė raštą visiems nepriklausomiems tiekėjams, kad ji vykdo vartotojų teisėtų interesų valstybinę priežiūrą ir kad visos sutartys turi būti skaidrios, sąžiningos ir nediskriminuojančios vartotojų.  

R. Pocius ketvirtadienį sakė, kad tarnyba ketina aiškintis didžiausią elektros tiekimo buitiniams vartotojams rinkos dalį turinčios „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, nes įžvelgia galimą piktnaudžiavimą padėtimi rinkoje. 

REKLAMA
REKLAMA

„Mes įžvelgiame tam tikrų dalykų, kad tiekėjas, kuris prieš tai tiekė elektros energiją buitiniams vartotojams ir užima didžiausią rinkos dalį, galimai piktnaudžiauja savo padėtimi rinkoje, nes siūlo pačius brangiausius planus ir neaišku, kodėl siūlo“, – žurnalistams sakė R. Pocius.

„Ignitis“ teigia, jog antradienį turėjo galimybę sumažinti fiksuotos kainos planų tarifus.  

„Vertindami situaciją ir rizikas rinkoje kainodarą peržiūrime kas savaitę. Pavyzdžiui, atsižvelgę į pasikeitusias sąlygas rinkoje, šią savaitę turėjome galimybę sumažinti fiksuotų elektros tiekimo planų kainas – pagal VERT skaičiuoklę fiksuojant elektros kainą 12-24 mėnesiams „Ignitis“ vienos laiko zonos tarifo planas „Minimalus“ šiuo metu yra vienas pigiausių rinkoje“, – rašoma įmonės komentare BNS. 

Bendrovė pabrėžia, kad didmeninė energijos rinka šiuo metu yra itin dinamiška, todėl ji negali pasakyti, kaip pasiūlymai atrodys kitą savaitę.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu „Perlas energija“, iki tol siūliusi vienas mažiausių kainų, dabar šoktelėjo į lyderes – jos prognozuojama mėnesio sąskaita išaugo nuo 46,65 iki 49,35 euro (vienos laiko zonos planas su fiksuota kaina) ir nuo 48,25 iki 51,08 euro (dviejų laiko zonų). 

„Enefit“ sąskaitos per savaitę nekito (atitinkamai 47,96 ir 47,61 euro), „Elektrum Lietuvos“ – kiek smuko: nuo 48,51 iki 47,51 euro (vienos laiko zonos planas) ir nuo 50,12 iki 49,07 euro (dviejų laiko zonų). 

Pasak agentūros, skirtumai tarp populiariausių nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų planų sąskaitų mažėja ir dabar siekia 1,9 euro, o nevertinant didžiausios sąskaitos („Perlas energijos“), skirtumas tarp likusių trijų tiekėjų pasiūlymų yra  0,4 euro. Anksčiau skirtumai tarp didžiausios ir mažiausios sąskaitos sumų buvo 4,4–4,6 euro. 

Agentūra prognozinius skaičiavimus atliko darant prielaidą, jog per mėnesį suvartojama vidutiniškai apie 150 kWh elektros, iš jos 65 proc. dienos metu, o 35 proc. – nakties. 

REKLAMA
REKLAMA

Siekiant tikslesnės pasiūlymų analizės, informacija apie nepriklausomų tiekėjų pasiūlymus pateikiama juos sugrupuojant į dvi grupes: su fiksuota ir nefiksuota kaina (susieta su „Nord Pool“ biržos vidutine kaina). Atnaujintas palyginimo būdas yra korektiškesnis, teigia agentūra. 

Pasirinkti nepriklausomą tiekėją maždaug pusė milijono antros grupės vartotojų turi iki birželio 18-osios, o likę trečios grupės vartotojai – iki gruodžio vidurio.  

Kad smaugia ta banditu vagiu rasistu naciu lietuviu tauta.
Čia ir taip akivaizdi vagystė su valstybės palaiminimu. Kodėl žmonės neina seimo daužyti, esame patys avinų tauta,į skerdykla einam savo noru.dėl kokių skiepų,tai tuoj susiorganizavo, o kur ubagais baigia paleist ,už save pastovėti nėra kam....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų