• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujosios Vyriausybės ministrai dėlioja planą, kaip suvaldyti kononaviruso plitimą. Ministras Arūnas Dulkys kalba apie neišvengiamus gyventojų judėjimo apribojimus. Tiesa, ar sulauksime ir komendanto valandos, dar neatskleidžia.

Naujosios Vyriausybės ministrai dėlioja planą, kaip suvaldyti kononaviruso plitimą. Ministras Arūnas Dulkys kalba apie neišvengiamus gyventojų judėjimo apribojimus. Tiesa, ar sulauksime ir komendanto valandos, dar neatskleidžia.

REKLAMA

Iš Vyriausybės sklinda žinia, kad griežti ribojimai tęsis mažiausiai iki mėnesio pabaigos. O gyventojai, kol dar gali laisvai važinėti, skuba apsipirkti.

Štai Kaune žmonės skuba į parduotuves nerimaudami dėl naujosios Vyriausybės planuojamų ribojimų. Prie prekybos centrų jau formuojasi spūstys, mat dar Aurelijaus Verygos nurodymu, skirtu žmonių srautams sumažinti, prekybininkai paliko tik penktadalį parkavimo vietų.

Štai viena šeima į Akropolį Kaune atvyko net iš Radviliškio, sako, specialiai važiavo ryte, kad išvengtų žmonių spūsčių.

REKLAMA
REKLAMA

„Ryte vis tiek mažiau žmonių. Kol miega miesto žmonės. Dėl pasirinkimo didesnio, galima gauti visko, ko reikia.“

„Pirmadienį uždarys. – Skubėjot iš tikrųjų? – taip, taip, taip. – Ir ką perkat? – Žaislus, dovanas.“

REKLAMA

Prekybininkai skaičiuoja lankytojus ir reguliuoja srautus, čia net sugalvojo, kaip žmones priversti laikytis bent nedidelio atstumo – į vidų įleidžia tik su vežimėliais.

Iš prekybos centro pirkėjai iškeliauja pilnais vežimais – čia ir maisto produktai, ir dovanos, vilioja ir akcijos, ir nuolaidos. Visi sako skubantys, nes baiminasi didesnių ribojimų.

„Akcijos, nuolaidos, matot, kokie žmonės dėl nuolaidų, ką padarys.“

„Gal ir daugoka, bet žmonės laikosi atstumų, viskas tvarkingai. – O ko ėjot Į Akropolį? – Ėjau dovanėlių, iš anskto ėjau, nes prieš pat kalėdas bus dar didesnis pikas, tai tam, kad išvengčiau didesnio kontakto.“

REKLAMA
REKLAMA

„Patys matot  – aplink daug žmonių, viens šalia kito, tai galbūt žmonės skuba apsipirkti prieš tas šventes, tie karantinai, suvaržymai bus, tai stengiasi. – O jūs dėl ko? – Atvykom apsipirkti, bijom, kad paskui bus dar daugiau žmonių. Tai, galvojam, anksčiau apsipirkti, sumažinti ėjimą į parduotuves vėliau, kad nereiktų prieš pat šventes.

„Reikia ir maisto, ir drabužių pažiūrėti, reikia striukės, bet neradau tinkamos, tai nusipirkau maisto. – Nebaisu, kad šeštadienį gali daug žmonių būti? – Kokia čia baimė? Gąsdina, o čia baimė. Kaip Dievulio skirta, taip ir bus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vaikam dovanų. – Nebaisu, kad daug žmonių? – Aš nuo ryto, tai nebuvo daug, o dabar, tai jau daug. Bet visi laikosi atstumų, tai skaitau, kad yra neblogai. – O atidėt pirkimų nenorėjot? – Kad po darbo, ilgai dirbam, tai nėra kada. – O į Akropolį ko? – Dovanų. – Ar nebaugina kad šiandien žmonių daugoka? – Kažkaip ne gal.“

Pandemijos įkarštyje viename Vilniaus prekybos centre atsidaręs naujas restoranas sukėlė audrą internete. Vieni influenceriai ėmė raginti į jį eiti, o tai sukėlė pasipiktinimų bangą dėl susibūrimų skatinimo.

REKLAMA

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė iškart užsidarė Vyriausybės rūmuose ir antrą dieną svarsto, kaip suvaldyti koronaviruso plitimą. Vakar – nuotolinis posėdis su sveikatos apsaugos ekspertais, o šiandien nuo ankstyvo ryto ministrai vienas paskui kitą eina į Vyriausybės rūmus pas premjerę derinti naujų ribojimų gyventojams.

Naujasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kol kas išduoda tik tiek, kad ruošia judėjimo ribojimus gyventojams, bet ar bus įvesta ir komendanto valanda, dar neatskleidžia.

REKLAMA

„Mes turime suprasti, kad tai, apie ką kalbame, tikslas yra ne iki Kalėdų, čia mes visi kartu turime šį tikslą pasiekti. Kaip greitai mums jį pavyks pasiekti,  nuo mūsų visų priklausys. Ir svajoti, kad galime turėti jau atsipalaidavimą Kalėdoms ar Naujiems metams – mes neapgaudinėkime savęs. Nes skaičiai ritasi, ridenasi ta sniego gniūžtė nuo kalno ir mes matome tik pasekmes to, kas buvo prieš savaitę ar mėnesį“, – kalbėjo A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujoji Vyriausybė tikino, kad ribojimus įves dar šį savaitgalį, tačiau nors ir dirba šeštadienį, taip greitai jų patvirtinti nespėja. Vyriausybės sprendimų posėdis numatytas sekmadienį.

Vyriausybė naujus ribojimus žada, matydama, kad užsikrėtimų mastas Lietuvoje nemažėja. Vakar šalyje patvirtinti 3303 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 27 žmonės, kurių amžius nuo 50 iki 90 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų