Pagal gyvenimo kokybę iš visos Europos sostinių Vilnius nusileidžia tik Talinui

Paskutinėje Europos Komisijos atliktoje apklausoje dėl gyvenimo kokybės lygio Europos miestuose, Vilnius nusileido tik Estijos sostinei Talinui. Didieji Europos miestai – Paryžius, Londonas, Briuselis, Amsterdamas, Berlynas – šioje apklausoje atsidūrė žemiau 20 vietos.

Apklausos išvadomis savo Facebook paskyroje pasidalino ir Luminor banko vyriausias ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Ekonomistas savo įraše mini, kad toks įvertinimas Vilniui – puikus rezultatas, padėsiantis miestui augti. „Tai geras ženklas, nes XXI amžiuje gyvenimo kokybė tampa vis svarbesniu kriterijumi renkantis gyvenimo vietą.

Turint omenyje, kad šiuo metu jau nebe gyventojai juda paskui investicijas, o investicijos paskui gyventojus, Vilniui tai yra didelė galimybė pritraukti į miestą daugiau talentų bei investicijų. Juolab kad gyvenimo kokybė didžiausiuose Europos miestuose (pvz. Londone, Briuselyje, Paryžiuje, Berlyne), kuriuose gyvena nemažai emigravusių lietuvių, prastėja“, – rašo Ž. Mauricas.

Post-scriptum savo įraše Ž. Mauricas prideda, kad toks apklausos rezultatas, kai didieji Europos miestai pirmaujančias vietas užleidžia mažesniems, per daug nestebina.

„Ir nieko nuostabaus, nes XXI amžiaus miestai bus ne brutaliai užtankinti milijoniniai megapoliai, o vidutinio dydžio miestai, kuriuose pėsčiomis, paspirtuku, dviračiu ar viešuoju transportu (tik ne metro) bus lengvai pasiekiama laisvalaikio, sporto, sveikatos apsaugos, švietimo infrastruktūra bei žaliosios ir poilsio erdvės“, – dalijasi ekonomistas.


Rašyti komentarą...
K
Kokie kriterijai matuojant kokybę?
2020-11-18 23:22:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
L
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų