„OBDeleven“ – automobilių entuziastams skirta diagnostikos įranga

Tinkama automobilio eksploatacija yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kuris nulemia ar ilgalaikėje perspektyvoje būsite dažnas svečias dirbtuvėse, kuriose šalinami įvairūs automobilių gedimai. 

Tad kokių veiksmų turėtumėte laikytis, kurie užtikrintų, jog automobilio būklė išliktų gera ar netgi nepriekaištinga? Pirmasis veiksmas – gamintojo rekomendacijų laikymasis, o antrasis – pasinaudoti priemonėmis, kurios leistų išnaudoti kasdienybėje naudojamus prietaisus ir įrankius. 

Vienas iš jų – kompiuterinė diagnostika, kuri leidžia atidžiau pažvelgti į automobilyje įdiegtų sistemų būklę, bet tai – pakankamai primityvus šio įrankio apibūdinimas, nes per pastarąjį dešimtmetį patobulėjo ne tik automobiliuose įdiegtos sistemos, bet ir jų veikimą ir būklę analizuojančios programos. 

Ir ties šia vieta, kiekvienas iš jūsų turėtų nudžiugti. Automobiliams skirta diagnostikos įranga nebėra tik autorizuotų dirbtuvių privilegija, o visiems prieinama technologija, tad jeigu šiuo metu svarstote apie prietaisą, kuris pasiūlytų gausų funkcijų skaičių už pakankamai racionalią kainą, kiekvieno iš jūsų akiratyje turėtų atsirasti lietuvių sukurta „OBDeleven“ programėlė. 

REKLAMA

Netikėtas atradimas 

Prieš gerą dešimtmetį automobiliams skirta diagnostikos įranga dažniausiai stovėdavo specializuotose dirbtuvėse, jomis mokėdavo naudotis tik savo srities specialistai, o ir pati įranga buvo pakankamai brangi. 

Vis dėlto, per pastaruosius keletą metų pasikeitė ne tik į automobilius diegiamų sistemų, bet ir automobiliams skirtos diagnostikos įrangos kiekis. Dabar kiekvienas iš mūsų galime pasirinkti iš gausybės skirtingų opcijų, kurios, lyg ir, atlieka tą pačią funkciją, bet ne visuomet patenkina skirtingų vartotojų poreikius. Ir ties šia vieta norėtume jums plačiau papasakoti apie netikėtą atradimą – „OBDeleven“ – automobilio stebėjimo, valdymo ir diagnostikos sistemą. 

Iki šiol mes nebuvome susidūrę su sistema, kuri sugebėtų užimti tarpinę vietą tarp mėgėjiškos ir profesionalios, autorizuotuose servisuose matomos įrangos, kuri galėtų atlikti ne tik klaidų nuskaitymo funkciją, bet ir gebėtų pasiūlyti daugiau funkcijų labiau įgudusiam vartotojui. 

Mūsų išbandyta „OBDeleven“ programėlė sugebėjo pasiūlyti tai ko mes ieškojome pakankamai seniai – lengvą, nepretenzingą valdymą ir galimybę įjungti arba išjungti tam tikras funkcijas vienu piršto paspaudimu, o ne bandant suvesti specialią skaičių kombinaciją. 

Pirmasis veiksmas, kurį atliksite įsidiegę „OBDeleven“ programėlę ir „Bluetooth“ ryšiu prisijungę prie savo vairuojamo automobilio – nuskaitysite klaidas. Vien dėl smalsumo, nes juk kiekvienas iš mūsų nori sužinoti ar vairuojame techniškai tvarkingą ratuotį. 

Bent jau mūsų atveju (į pagalbą pasitelkėme „B8“ kartos „Audi A4“ bandomąjį triušį) programėlė užfiksavo vieną klaidą, susijusią su kuro bako dangteliu. Ir nors kuro bako dangtelis užsirakina ir atsirakina, tačiau programėlės užfiksuota klaida vėliau leido suprasti, jog kuro bako dangtelio atrakinimu ir užrakinimu besirūpinantis varikliukas artėja link savo mirties. Pašalinę gedimą, vėl prisijungiate prie programėlės, nuskenuojate klaidas ir esant poreikiui – jas panaikinate. Viskas. Nereikia naršyti per kelis skirtingus meniu pogrupius, mojuoti burtų lazdele – tiesiog prireiks sekti nurodymus programėlėje ir kelis kartus spustelti išmanaus telefono ekraną. 

REKLAMA

Supratę kokių trūkumų turi mūsų bandomasis triušis, žengėme žingsnį į priekį ir pradėjome analizuoti kitas siūlomas funkcijas, kurių „OBDeleven“ programėlėje – gausybė. 

Pavyzdžiui, programėlėje esanti atskira „Apps“ sekcija, leidžia pasirinkti vieną iš keleto potencialių funkcijų, kurių veikimo parametrus galima koreguoti. 

Pasinaudoję „OBDeleven“ programėle, mes visiems laikams išjungėme „Start/Stop“ funkciją, kuri pagal numatytus gamintojo nustatymus įsijungia kiekvieną kartą, variklį užvedus iš naujo. Taip pat nepraleidome progos įjungti funkciją, kuri vieno mygtuko paspaudimu leis nuotoliniu būdu atidaryti arba uždaryti langus. 

Vis dėlto, tai yra tik maža dalis malonių smulkmenų, kurios leis susikonfigūruoti automobilį pagal savo poreikius ir naudojimo ypatumus. Šios programėlės stiprybė – galimybė atlikti gerokai rimtesnes užduotis. 

Pavyzdžiui, suprogramuoti priekinius žibintus nuo naujesnio modelio, įdiegti „bėgančių“ posūkių funkciją, priversti multimediją rodyti filmus, ir jeigu turite užtektinai laiko – stebėti automobilio parametrus realiu laiku, perkrauti valdymo bloką ar netgi pasinaudoti „Long Coding“ funkcija, kuri leis pakeisti dar daugiau parametrų. 

Palaiko aibe skirtingų modelių 

Šiuo metu „OBDeleven“ palaiko didžiąją daugumą „Volkswagen“ grupės inžinierių sukurtų automobilių. Tai reiškia, jog palaikomų automobilių sąraše atrasite skirtingus „Audi“, „Seat“, „Škoda“ bei „Volkswagen“ markės modelius bei tik jiems būdingas funkcijas, patobulinimus, kuriuos galėsite atlikti su šia programėle. 

Gerų žinių turime ir dar senesnių „Volkswagen“ grupės automobilių vairuotojams. „OBDeleven“ veikia su automobiliais, kurie buvo pagaminti nuo 1991 metų. Vis dėlto, verta paminėti, jog automobiliams iki 1996-ųjų metų prireiks papildomo „VAG 2x2“ adapterio, tad jeigu vairuojate senesnį „Audi“ ar „Volkswagen“ ratuotį, prie galutinės sumos pridėkite papildomus 10 eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų