Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo svaro per dieną – iki nuosavo verslo

„Kyšio“ nedavė – geriau emigravo

Yra istorijų apie stebuklingai prasimušusius emigrantus – kažkada buvo straipsnis apie lietuvę, kuri be anglų kalbos dalindama lankstinukus Didžiojoje Britanijoje padarė stulbinamą karjerą. Žinoma, ko tik nebūna gyvenime… Bet visgi, daugumai mūsų norint kažką pasiekti tenka paplušėti, įveikti nemažai sunkumų. Straipsnio herojė Greta-Marytė Kairytė nebuvo ta netikėtai sėkmės paukštę pagavusi laimingoji – Jungtinėje Karalystėje baigusi mokslus ir daug dirbusi ji susikūrė tokį gyvenimą, kokio norėjo.

REKLAMA

Visi mes gerai žinome – jei beldžiant Dievui į duris jis neatsako, reikia belstis į langus. Ko gero, dalis žmonių į duris bestuksendami ir nesulaukdami atsakymo nuleidžia rankas, atsidūsta – „et, kaip nesiseka…“. Tiesa, yra tokių, kurie apskritai niekada net į duris pasibelsti neišdrįsta. Na, o Jungtinėje Karalystėje nuosavą verslą turinti Greta Marytė Kairytė yra iš tų žmonių, kuriuos sunkumai tik užgrūdina.

REKLAMA
REKLAMA

„Kyšio“ nedavė – geriau emigravo

Kilusi iš nedidelio Šilutės rajono miestelio kaip ir Olimpinės bronzos laimėtojas boksininkas Evaldas Petrauskas, Greta Marytė Kairytė su sporto pasauliu taip pat glaudžiai susijusi – daugiau nei dešimt metų treniravosi kaip ilgų nuotolių bėgikė.

„Tėvų namuose pilna diplomų, medalių ir taurių. Džiaugiuosi, kad sportas mane išmokė kovoti ir nepasiduoti, nors dėl to teko ne vieną mokyklos žiburėlį paaukoti ir po miškus bėgioti prižiūrint dviračiu važiuojančio trenerio“.

Jungtinėje Karalystėje pašnekovė atsidūrė iš karto po mokyklos baigimo. „Lietuvoje neįstojau į kineziterapiją, nes nežinojau, kad dar ir „kyšį“ reikia duoti. Supykau, suskroviau lagaminus ir išvažiavau“, -prisimena ji.

Lemtingas patarimas

Laimė padėta ant padėkliuko moters svečioje šalyje tikrai nelaukė – teko puodus plauti, susidurti su pinigų stygiumi ir diskriminacija, kuri seniau, anot pašnekovės, buvo labiau juntama nei dabar.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo metas, kai teturėjau svarą dienai, nebuvo pinigų už mokslus susimokėti, niekas nenorėjo padėti. Nors ir buvo sunku, tačiau noras mokytis niekur nedingo, žinojau, kad norint kažkada gyventi geriau, be mokslų neapseisiu. Mano anglų kalba buvo puiki, tad gilinau žinias – baigiau anglų kalbos kursus, po jų įstojau į universitetą, turizmo vadybos studijas“, -pasakoja p. Greta Maryte.

Ji gerai pamena lemtingą kažkada sutikto anglo bankininko patarimą: „Greta Maryte, bus baisi krizė, eik mokytis“. Galima sakyti, už tai, ką dabar turi, moteris dėkinga ir tam įžvalgiam nepažįstamajam.

Lietuviai diplomų stalčiuose nebeslepia

„Visada svajojau kažką kurti, turiu daug idėjų, planų ir energijos, nebijau rizikuoti, mokytis iš savo klaidų“, – vardyja moteris, paklausta kodėl nutarė pradėti savo verslą.

Kadangi turizmo sritis buvo labai paveikta ekonominės krizės, pašnekovė nusprendė užsiimti vertimo paslaugomis. Ji atitiko visus vertėjams keliamus reikalavimus, p. Greta Marytė kaip vertėją pernai patvirtino Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra tautiečių kurie nebepuoselėja planų grįžti atgal į Lietuvą, jie stengiasi susitvarkyti įvairius dokumentus, todėl man darbo netrūksta, -teigia ji. -Jei intensyviau reklamuočiausi – dirbčiau nuo aušros iki sutemos, bet kadangi esu ir mama, noriu daugiau laiko skirti savo mažyliui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų