naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konkurencijos taryba Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijai (LNTAA) ir 39 jos narėms už susitarimą nevilioti vienos kitų klientų bei brokerių skyrė 969 tūkst. eurų baudų. 

Konkurencijos taryba Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijai (LNTAA) ir 39 jos narėms už susitarimą nevilioti vienos kitų klientų bei brokerių skyrė 969 tūkst. eurų baudų. 

REKLAMA

Tokiu susitarimu buvo apribota tarpusavio konkurencija, pažeistas Konkurencijos įstatymas ir sutartis dėl Europos Sąjungos veikimo, pranešė taryba.

„Jeigu draudžiamas susitarimas nebūtų sudarytas, klientai galėjo iš kitų agentūrų gauti naudingesnių pasiūlymų, pavyzdžiui, mažesnį komisinį mokestį, ir pasirinkti kitą paslaugos teikėją“, – pranešime sakė tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

LNTAA skirta 4,5 tūkst., agentūroms „Ober-Haus nekilnojamas turtas“ – 450,6 tūkst., „Inreal“ – 124,7 tūkst., „Capital Realty“ – 69,9 tūkst.,  „Apus turtas“ – 38,3 tūkst., „NTA 21 Amžius“ – 23,9 tūkst., „Resolution LT“ – 21,2 tūkst., „Centro kubas-Nekilnojamasis turtas“ – 16,4 tūkst., „Etapas“ – 21 tūkst., „Vilniaus turtas“ – 28,3 tūkst., „Gijoneda“ – 16 tūkst., „Rebesta“ – 13,2 tūkst., „JG Franchise“ – 14 tūkst.,  „NT Savas Būstas“ – 14,9 tūkst.,  „Citus“ – 21 tūkst. eurų baudų.

REKLAMA

„Adomax“ skirta 3,5 tūkst., „Adomus“ – 2 tūkst., „Aidila“ – 4,8 tūkst., „Augida“ – 4,7 tūkst.,   „Hausa“ – 1 tūkst., „Juda NT“ – 11,2 tūkst., „Lendor Estate“ – 6,5 tūkst.,  „Ontex“ – 12,5 tūkst., „Renatos namai“ – 8,7 tūkst., „Pamario NT“ – 3 tūkst., „Proreal Invest“ – 1,4 tūkst.,  „Rezidentas“ – 3,4 tūkst., „Oberstata“ – 4,5 tūkst., „Trakų grupė“ – 1,2  tūkst., NT paslaugų centras – 950, „Urban Estate“ – 6,7 tūkst., „ES Investment“ – 2,8 tūkst., „Reon“ – 3,7 tūkst.,  „Namų partneriai“ – 1  tūkst., „Laurus Real Estate“ – 7,4  tūkst., „Namelita“ – 100 eurų baudos.

REKLAMA

Dar keturioms NT agentūroms, nevykdančioms veiklos, sankcijos nebuvo skirtos.

Asociacija neigia susitarimą tarp NT agentūrų, skirtą baudą skųs

LNTAA nesutinka su Konkurencijos tarybos (KT) skirta beveik 1 mln. eurų bauda NT agentūroms už susitarimus dėl klientų bei darbuotojų ir sako, kad sprendimą skųs.

LNTAA prezidentas Audrius Gudanavičius sakė, kad jokio susitarimo ir veikimo prieš įstatymus nebuvo. 

„Aišku, kad mes nesutinkame su tomis išvadomis, nes niekada nebuvo jokio noro veikti prieš įstatymus ar kažkokių susitarimų. Tai buvo Etikos kodeksas, viešai skelbiamas ilgus metus ir mes patys kreipėmės į Konkurencijos tarybą norėdami gauti konsultacijas, tačiau vietoje to gaudami tyrimą ir baudas. Ne klientai, ne kažkas kreipėsi – mes patys“, – ketvirtadienį BNS sakė A. Gudanavičius.

REKLAMA

Anot jo, tarybos nutarimas bus skundžiamas: „Aišku, kad mes jį skųsime“.

„Akivaizdu, kad dar sunku vesti pokalbį tarp verslo ir institucijų“, – pridūrė jis.

Su tarybos nutarimu nesutinka bei jį teismui skųsti žada ir bendrovės „Ober Haus“, kuriai skirta didžiausia 450,6 tūkst. eurų bauda, generalinis direktorius Audrius Šapoka.

„Nesutinkame nei su KT nutarimu, nei su skiriama bauda mūsų bendrovei. Be jokios abejonės šį tarybos sprendimą ginčysime ir kreipsimės į teismą, kuriame tikiuosi sąžiningo ir palankaus mums sprendimo“, – BNS ketvirtadienį sakė A. Šapoka.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, tarybos nutarime minimo etikos kodekso tikslas – užtikrinti sąžiningo, etiško ir profesionalaus tarpininkavimo paslaugų tiekimą vartotojams, todėl bausmė už jo taikymą prilygsta valstybės smūgiui sąžiningam verslui ir jo reputacijai.

„KT išvados rodo, kad bet koks geranoriškas etikos ir apskritai sveikos moralės normų laikymasis ir siekis užtikrinti paslaugų kokybę vartotojui, yra skaudžiai baudžiamas valstybės. Be to, toks sprendimas suduoda smūgį sąžiningų, skaidrių ir tikrai profesionalių brokerių reputacijai ir veikia priešingai – skatina grįžti 20 metų atgal“, – sakė A. Šapoka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų