• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį po pateikimo Seimas pritarė Pensijų kaupimo įstatymo pataisoms. Jas galutinai patvirtinus, papildomai pensiją kaupiantys gyventojai galėtų iš karto pinigais atsiimti didesnės vertės fonde sukauptą turtą − ne 5 tūkst. eurų, o 10 tūkst. eurų.

Ketvirtadienį po pateikimo Seimas pritarė Pensijų kaupimo įstatymo pataisoms. Jas galutinai patvirtinus, papildomai pensiją kaupiantys gyventojai galėtų iš karto pinigais atsiimti didesnės vertės fonde sukauptą turtą − ne 5 tūkst. eurų, o 10 tūkst. eurų.

REKLAMA

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Algimanto Dumbravos pristatytas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma pensijų fondo dalyviui, sukaupusiam nuo 5 iki 10 tūkst. eurų, leisti pasirinkti gauti vienkartinę ar periodinę pensijų išmoką.

Šiuo metu dalyviui, kurio vardu pensijų fonde sukauptas pensijų turtas yra didesnis kaip 5 tūkst. eurų, bet mažesnis kaip 10 tūkst. eurų, mokamos tik periodinės pensijų išmokos.

Kaip pažymi pasiūlymo iniciatorius, įstatymo projekto rengimą paskatino išėjusių į pensiją žmonių skundai, kad sukaupus daugiau kaip 5 tūkst. eurų, bet mažiau nei 10 tūkst. eurų, jie neturi galimybės gauti vienkartinę pensijų išmoką.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl tokios mažos išmokos

„Gaunama periodinė išmoka sudaro apie 20 eurų kas mėnesį. Tokia suma nepagerina gyvenimo kokybės. Įteisinus galimybę gauti vienkartinę pensijų išmoką, nemaža dalis pensininkų galėtų pagerinti savo gyvenimo sąlygas“, − pažymima dokumento aiškinamajame rašte.

REKLAMA

Kaip įtvirtinta Pensijų kaupimo įstatyme, teisę gauti pensijų išmoką iš pensijų fondų dalyviai įgyja tik sukakę senatvės pensijos amžių, išskyrus numatytas išimtis.

Pensijų išmokų rūšys, mokėtinos dalyviams atsižvelgiant į jų vardu pensijų fonde sukauptą pensijų turtą, yra šios: pensijų anuitetas; vienkartinė pensijų išmoka; periodinės pensijų išmokos.

Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu – Biudžeto ir finansų komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šio projekto prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 7 d.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienam daugiau kaip 3,8 tūkst.

Lietuvos banko duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį II pakopos pensijų fondų dalyvių skaičius sumažėjo nuo 1,373 mln. iki 1,371 mln. 

Jų sukauptas turtas pensijų fondų valdymo bendrovėse per pirmąjį šių metų pusmetį padidėjo šeštadaliu ir pasiekė 5,242 mlrd. eurų. Tai būtų vidutiniškai po 3,8 tūkst. eurų kiekvienam kaupiančiajam.

II pakopos dalyvių skaičius sumažėjo dėl dalyvių mirčių, pensijų išmokų sutarčių sudarymo ir kitų priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausias vieneto vertės pokytis fiksuotas jauniausio amžiaus kaupiantiems skirtuose pensijų fonduose – jis svyravo nuo 13,87 proc. 1996–2002 m. tikslinėje grupėje iki 14,13 proc. 1982–1988 m. tikslinėje grupėje.

Mažiausias pokytis fiksuotas vyriausio amžiaus 1954–1960 m. tikslinėje fondų grupėje – jis siekė 2,17 proc. Panašiai augo ir pensijų turto išsaugojimo fondų vienetų vertės, jos padidėjo 1,80 proc. 

Šiuo metu Lietuvoje veikia penkios II pakopos pensijų kaupimo bendrovės, valdančios 40 pensijų fondų. 

Koks skirtumas 5k ar 10k, kas per nesamones. Sutartis su pensiju kaupimo bendrovem baigiasi sulaukus pensijinio amziaus. Pasibaigus sutarties galiojimui turi buti ismokama visa suma nebent asmuo nori pratesti kaupima rastu pratesdamas sutarti. Dabartine situacija tokia kad sukauptu pinigu zmogus niekada negaus o ismoka 20 ar 30EUR/men tai tiesiog pasityciojimas.
o kodel tie, kurie daugiau sukaupe, negales atsiimt? Tai tegul visiems leidzia tuos 10.000 pasiimti, o likusieji lieka.
@a Visiškai su tamsta sutinku kai pasirašinėjom sutartis tokių nesamonių nebuvo fondų valdytojai tik lobsta iš mūsų pinigų todėl bijo palikti ant ledo Gėda
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų