• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Automobilis ir vairuotojo pažymėjimas iš esmės yra pagrindiniai elementai, kurių reikia, norint dalyvauti eisme. Jeigu, žinoma, žiūrėsime paviršutiniškai. Iš tiesų – į atsakingo vairuotojo sąvoką įeina daugybė elementų, kurie padeda išvengti nelaimių, padėti kitiems ir net kuria patogesnį mikroklimatą pačiame automobilyje.

Automobilis ir vairuotojo pažymėjimas iš esmės yra pagrindiniai elementai, kurių reikia, norint dalyvauti eisme. Jeigu, žinoma, žiūrėsime paviršutiniškai. Iš tiesų – į atsakingo vairuotojo sąvoką įeina daugybė elementų, kurie padeda išvengti nelaimių, padėti kitiems ir net kuria patogesnį mikroklimatą pačiame automobilyje.

REKLAMA

Šiame straipsnyje Autoplius.lt gilinasi į tai, ką verta kasdien vežiotis savo automobilyje, taip išvengiant nemalonių netikėtumų ir laiko gaišaties bei padidinant komforto lygį.

Atsarginis ratas

Dalykas be kurio rekomenduojame nė neišvažiuoti iš garažo – atsarginis ratas. Žinoma, kartu su juo komplekte turėtų būti ir jam pakeisti skirtas įrankių komplektas: keltuvas bei raktas atsukti ratams. Idealiu atveju komplekte dar turėkite pompą arba kompresorių. Atrodytų, kad važiuojame asfaltuotais keliais, todėl nieko nutikti neturėtų, tačiau niekuomet nežinome, kas laukia kelyje.

Jei atsarginio rato kasdien vežiotis nenorite, arba jūsų atsarginio rato vietoje yra sumontuotas dujų balionas – galima įsigyti specialius kaiščius arba aerozolinius klijus. Jų pagalba galima sutvarkyti padangą ir nuvažiuoti iki artimiausio serviso.

REKLAMA
REKLAMA

Užkūrimo laidai

Jei niekada negalime žinoti, kada prakiurs transporto priemonės padanga, tai apie išsikraunantį akumuliatorių kartas įspėja tokie ženklai, kaip sunkiai besisukantis automobilio starteris. Tačiau gali nutikti ir taip, kad nuvažiavus į sodybą, mišką ar kokį kitą atokų kelionės tikslą akumuliatorius išsikraus netikėtai. Tai gali įvykti dėl paprasto neapsižiūrėjimo – visai nakčiai palikto salono apšvietimo. Tokiu atveju – labai svarbu turėti užkūrimo laidus. Net jei esate vienas, tikėtina, kad pavyks rasti pravažiuojančių vairuotojų, kurie sutiks padėti. O užkūrus automobilį generatorius pradės įkrovinėti akumuliatorių ir jūs galėsite važiuoti namo.

REKLAMA

Jei norite jaustis dar saugiau, rinkoje jau kuris laikas galima įsigyti specialių baterijų, galinčių bent keletą kartų užkurti automobilį su išsikrovusiu akumuliatoriumi. Tai kartu ir multifunkcinis sprendimas, nes ta pati nedidelė baterija gali būti naudojama kaip jūsų mobilios įrangos įkroviklis.

Vaistinėlė

Saugumas kelyje visuomet turėtų būti prioritetas numeris vienas. Todėl net jei neturite bendrųjų pirmosios pagalbos įgūdžių, vaistinėlė yra tas elementas, kurį būtina vežiotis savo automobilyje. Suprantama, kad eismo įvykiams nutinkant nedažnai, vairuotojai į šį elementą pradeda kreipti mažiau dėmesio ir dažnai tiesiog pamiršta apie vaistinėlę. Tačiau svarbu suvokti, kad ją reikia vežiotis būtent dėl to vieno vienintelio karto. Autoplius.lt rekomenduoja vaistinėlėje turėti ir įkrautą žibintuvėlį, jei nelaimė atsitiktų tamsiu paros metu bei gesintuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Telefono laikiklis

Jei viršuje aprašyti automobilio priedai – būtini saugumui užtikrinti, tai šis – labiau komforto lygiui pakelti. Gal telefono laikiklis ir nėra toks aktualus naujų, „CarPlay“ ir panašias sistemas turinčių automobilių savininkams, tačiau naudotų transporto priemonių vairuotojams tai – patogus sprendimas. Šiandien navigaciją dažnai naudojame nebe su tikslu rasti vieną ar kitą adresą, o tiesiog rasti greičiausią ir mažiausiai „kamščių“ turintį maršrutą. Ir tai darome bene kasdien. Telefono laikiklis padės išvengti nereikalingo dėmesio nukreipimo nuo kelio ir išties leis naudotis telefonu nenaudojant rankų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O tam, kad būtų galima vairuojant atsiliepti į skambučius, telefono laikiklį galima kombinuoti su laisvų rankų įranga. Tuomet turėsite gal ne tokį modernų sprendimą, tačiau iš esmės tokį patį rezultatą, kokį turi naujų automobilių pirkėjai.

Įkroviklis

Važiuojant į tolimesnę kelionę dažnai telefone naudojama navigacija, leidžiama muzika, o kartais dar kažkas ir paskambina. Natūralu, kad telefonas gali išsikrauti kelis kartus greičiau nei įprastai, todėl jį teks įkrauti. Senesnių metų gamybos automobiliuose dažniausiai vienintelis elektros šaltinis – viena 12 V jungtis. Už labai nedidelę pinigų sumą galima įsigyti adapterį, kuris 12 V jungtį pavers net ne į 1, o į 2 USB jungtis. Turint omenyje, kad į keliones leidžiatės su šeima – savo išmaniuosius įrenginius galės įkrauti visi.

REKLAMA

Akiniai nuo saulės

Turbūt neįmanoma numatyti kokiu oru teks keliauti ateityje. Net jei sinoptikai prognozuoja liūtį – gali nutikti taip, kad ją greit apvažiuosite ir į akis vėl ims spiginti saulė. Ir nors saulė yra tai, kas mus šildo, gamina vitaminą D ir tai, ko mes laukiam visą šaltąjį sezoną – ji gali būti pavojinga. Saulės spinduliai, ypač atsisukus į juos netikėtai, mus akina ir verčia staigiai prisimerkti. Taip, kuriam laikui, stipriai sumažėja mūsų matomumas. Puikus išsigelbėjimas tokioje situacijoje – akiniai nuo saulės. Jei turite kažkokius, kurių nelabai mėgstate – tiesiog palikite juos automobilyje. Tai bus puikus išsigelbėjimas jei važiuosite prieš saulę, o mėgstami akiniai bus palikti namie.

REKLAMA

Guminis bagažinės paklotas

Tikrai ne esmis, tačiau dažnai švarią bagažinę leidžiantis išlaikyti elementas automobilyje – guminis bagažinės paklotas. Tai paprastas būdas išvengti į kilimą įsivėlusių šuns plaukų ar įsigėrusių skysčių, jei kelionės metu sudužo stiklinis pieno ar padažo butelis. Išvalyti bus paprasta, o ir kvapo neliks. Šiuo metu galima rasti įvairiausių dydžių ir formų bagažinės paklotų, skirtų skirtingiems modeliams.

Video registratorius

Video registratorius ypač reikalingas tiems, kurie gyvena didmiesčiuose ir pastoviai dalyvauja intensyviame eisme. Tačiau taip pat gali padėti išvengti nereikalingo situacijos aiškinimosi ir tiems, kurie gyvena periferijoje. Šis elementas dažniausiai praverčia įvykus eismo įvykiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nebelieka diskusijų, kuris iš vairuotojų buvo kaltas ir aiškinimosi su policija ar draudimo kompanija. Viską parodo įrašas. Tačiau vaizdo medžiaga gali pasitarnauti ir neįvykus eismo įvykiui. Įrašymo įranga kartais atgraso piktavalius nuo vandalizmo ar vagysčių, o pilietiški eismo dalyviai gali fiksuoti girtus vairuotojus bei kitokius pažeidėjus ir medžiagą įkelti į tinklapį www.epolicija.lt

Skysčiai

Pabaigoje vėl sugrįžkime prie automobilio gedimo galimybės. Kai kuriais atvejais stovėjimo šalikelėje padės išvengti bagažinėje turimi skysčiai. Aušinimo skystis gali išgelbėti įtrūkus šlangai ar radiatoriuje atsiradus skylutei. Jei šio skysčio nėra, arba yra labai mažai – važiuoti negalėsite, nes variklis pradės kaisti, kol galiausiai tiesiog perkais. Tačiau jei turėsite bent kažkiek aušinimo skysčio, tai gali jums laimėti keleta kilometrų, per kuriuose pasieksite degalinę ar kitą, patogesnę vietą.

REKLAMA

Ne ką mažiau svarbu automobilyje turėti ir alyvos. Idealiu atveju – būtent tokios, kokią pylėte keisdami transporto priemonės tepalus. Esant alyvos trūkumui pasekmės gali būti nė kiek ne mažiau skaudžios nei trūkstant aušinimo skysčio.

Lemputės ir saugikliai

Taip pat labai praverstų automobilyje turėti lempučių bei saugiklių komplektą. Yra automobilių, kuriems lemputės perdega kas porą mėnesių. Jei neveikia priekinė, vairuotojo pusėje esančio žibinto lempa – toliau pagal Lietuvos Respublikos kelių eismo taisykles jūs judėti negalite. Tiesa, jei vežiositės keletą lempučių – judėti galėsite jau po kelių minučių. Tai ypač svarbu žiemą, kai rytais ir vakarais būna tamsu.

REKLAMA

Gali nutikti ir taip, kad lemputė ar kitas automobilio elementas tiesiog nustojo veikti. Tačiau pati lemputė – sveika. Tokiu atveju gali būti taip, kad perdegė vienas iš saugiklių. Kiekviename automobilyje yra saugiklių schema. Jei ne – daugumos galima rasti internete. Radus perdegusį saugiklį galima jį nesudėtingai pakeisti ir važiuoti toliau.

Ekstra

Na, o vienuoliktasis, ekstra punktas, kurį šiandien į sąrašą deda Autoplius.lt – įrankių dėžė. Net ir neturint mechaniko įgūdžių, atsitikus nedidelei problemai, kartais galima identifikuoti jos židinį. Tačiau net jei problemos sprendimas nėra labai sudėtingas – dažnu atveju jis reikalauja tam tikrų įrankų. Pavyzdžiui, susidūrus su gyvūnų būtų galima suveržti aplaužytas kėbulo dalis ar pritraukti jas prie kėbulo. Prie įrankių komplekto patartina turėti reples bei stiprių užtraukėjų rinkinį.

Transporto priemonės aprūpinimas šiais, aukščiau paminėtais priedais, ne tik padidins komfortą, saugumo lygį kelyje, bet ir pagerins vairavimo patirtį. O kai kurie iš jų net padės išlaikyti automobilio vertę. Nuo telefono laikiklio iki atsarginio rato – visi šie priedai suteikia vairuotojui papildomos ramybės. O Autoplius.lt primena, kad renkantis svarbius, su automobiliu susijusiuselementus, pirmenybę reikėtų teikti kokybei ir patikimumui, jei norite, kad jie tarnautų tiek pat, kiek ir automobilis.

Gediminas (Šiauliai)
Gediminas (Šiauliai)
Ta tema yra anekdotas:

Važiuoja naujasis rusas savo 600-uoju "Mercedes"u, o iš paskos jo - seka greitoji pagalba ir gaisrininkų automobilis. Na ir čia - jo automobilį sustabdo policininkas. Iš paskos pačios nestabdomos sustoja ir abi spec. tarnybų mašinos. . Prieina policininkas prie "Mercedes"o ir klausia galinėje sėdynėje įsitaisiusio naujojo ruso - kas čia per šventinis karavanas?
- Tai, jūs, policininkai jau mane užknisę buvot, - tai jums vaistinėlę parodyk, tai - gesintuvą...
Negrybauk,žurnaliste, vairuotojo ir kitų dokumentų gali su savimi neturetuli,reikia turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą,neklaidink zmoniu
Vaistinėlė nebūtina,nes pavyzdžiui Šiaurės Amerikoje už suteiktą nekvalifikuota pagalba baudžiamoji atsakomybė. Atlikinėti pirmąją medicinos pagalbą gali tik turintys mediko galiojančią licenciją, arba policijos, gaisrininkų pareigūnai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų