• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konstitucinis Teismas (KT) nurodė, kad dėl svarbių priežasčių turi būti leista nutraukti kaupimą antroje pakopoje ir pasiimti pinigus. Kas bus svarbių priežasčių sąraše? Kas matuos tų priežasčių svarbą ir priims sprendimus. Apie visa tai – naujausioje Edmundo Jakilaičio laidoje „Dėmesio centre“.

Konstitucinis Teismas (KT) nurodė, kad dėl svarbių priežasčių turi būti leista nutraukti kaupimą antroje pakopoje ir pasiimti pinigus. Kas bus svarbių priežasčių sąraše? Kas matuos tų priežasčių svarbą ir priims sprendimus. Apie visa tai – naujausioje Edmundo Jakilaičio laidoje „Dėmesio centre“.

REKLAMA

Diskusijoje dalyvauja: Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė, Lietuvos Banko valdybos narys Simonas Krėpšta, ekonomistas, Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka, Lietuvos investicinių ir pensijų fondo asociacijos prezidentas, „Swedbank“ investicijų valdymo direktorius Tada Gudaitis.

Navickienė įvardijo galimas priežastis pensijos kaupimui nutraukti

– Pradėkime nuo jūsų, ponia Navickiene. Kokios, jūsų nuomone, yra tos svarbios priežastys?

REKLAMA
REKLAMA

M.N. – Stengiuosi asmenine nuomone nesivadovauti, nes klausimas per daug svarbus visiems kaupiantiems.

Na, politikai turi ir vertybinių pozicijų.

M. N. – Vertybines pozicijos yra kas kita. Dabar reikia priimti tokį sprendimą, kuris atitiktų KT išaiškinimą, kuris atitiktų gyventojų lūkesčius, dėl kurio mes galėtume parlamente susitarti ir kuris nepaneigtų principo, kad antroji pakopa yra pensijų sistemos dalis.

REKLAMA

Mes darėme gyventojų apklausą – mūsų puslapyje galėjo pareikšti savo nuomonę Lietuvos gyventojai. Per 3 tūkstančius gavome atsakymų. Dažniausiai įvardintos priežastys buvo: sunki negalia, ištikusi arba kaupiantįjį, arba kaupiančiojo artimąjį, gyvenantį tose pačiuose namuose. Liga, kritinė liga, dėl kurios žmogus galėtų priimti sprendimą nebekaupti. Kadangi buvo ir daugiau pasakytų įvairiausių poreikių, kaip dantų protezavimas arba būstas, kuris galėtų būti sugadintas arba nepataisomas dėl tam tikrų stichinių nelaimių. <...> Bet kuriuo atveju, mes, kaip Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, mėgintume teikti šiuos siūlymus savo pirminiame variante.

REKLAMA
REKLAMA

<...> Siūlysime dar vieną formuluotę, kuri labai svarbi Lietuvos gyventojams. Kad žmogus, galėtų pats nuspręsti, kokia aplinkybė galėtų būti išskirtinė ir jam itin apsunkinanti kaupimą. Formuluotė būtų tokia: kitais atvejais, kai priežastys nutraukti kaupimą yra išimtinės. Ir tada jau žmogus turėtų įrodyti kaupimo bendrovei, kad priežastys yra.

 – Pone Lazutka, pirmiausia, tai yra nauja. Apie tai daug kas buvo kalbėjęs per kelis dešimtmečius, kiek galioja papildomas pensinis draudimas, bet niekada tai aiškiai nebuvo suformuluota. Pacituosiu KT: „Įstatyme turi būti atvejai, kai pensijų kaupimas nutraukiamas dalyvio iniciatyva, kai yra svarbių priežasčių. Tokie atvejai turi būti išimtiniai, kai iš esmės pasikeičia pensijos kaupimo dalyvio gyvenimo aplinkybės, dėl kurių dalyvavimas kaupime tampa itin apsunkintas arba betikslis“. Kitaip tariant, nesimato perspektyvos. Turbūt turima omenyje sunkią ligą. Kaip jūs matytumėte tą situaciją?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. L. – Ten nieko nepasakyta apie ligas. Tas dalyvavimas susijęs su dviem dalykais. Žmogus turi kas mėnesį mokėti tam tikrą sumą, antras dalykas – pas jį yra sukaupta suma ir ji vis didėja. Tai yra du dalykai. Ką pasakė KT, tikrai politikams yra sunki užduotis tą išaiškinti.

<...>  Kodėl liga? Juk pensijų fonde nėra kaupiama sveikata, ir niekas iš ten sveikatos neatgaus. O žmonės, kurie serga, nebūtinai yra skurstantys.  <...> Kita vertus, yra žmonės sveiki žmonės. Pavyzdžiui, palikta moteris su dviem-trims vaikais, jos alga nedidelė, nes neturi gero išsilavinimo, tai jai ypatinga padėtis yra kiekvieną mėnesį, nes eilinės algos nepakanka pragyvenimui.

Visą diskusiją apie pensijų kaupimą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Valdžia-vagių fondų tarnas
Valdžia-vagių fondų tarnas
Kas čia per diskusija,kokiais atvejais ypatingais -žmogus gali atsiimt savo pinigus ? Klausimas visai kitas.Į tuos fondus žmonės buvo suvilioti apgaule ir laikomi ten per prievartą,štai kur esmė.Tos antros pakopos pensijų kaupimą įstatymai keitė 100 kartų,žmonės,įlindę vienokiom sąlygom,net nepajuto,kaip tas sąlygas valdžia pakeitė,o išėjimą uždarė.Aš irgi taip ten pakliuvau,šiandien neičiau ten nei už ką.Ir tegu man kažkokia Navickienė nenustatinėja,kaip turiu elgtis su savo pinigais.Klausyt tų fondų atstovų,tunkančių iš mūsų kišenės,dar šlykščiau.Tai naikint kibinimat tokius sušiktus fondus,pirmiausia užtikrinkit,kad žmonės ten nueitų savo noru.Kai bus savanorystė,tada galėsit nustatinėt ir kitas taisykles.O dabar gerai Lazutka sako,naikint šitą pensijų šūdą kartu su dabartine tų fondų vagių valdžia
Manau, kad šituo klausimu turi būti surengtas referendumas ir taškas. Ne navickienei, ne banko ir juo labiau ne fondų - vagių atstovams apie tai spresti.
turi kilti klausimas, ne kaip atsiimti pinigus, kuriu seniai nera ir isvogti, o kaip sia vagiu ir banditu gauja pasalinti ir sukisti uz grotu, kad ateityje bauduvos rsp daugiau neivyktu tokios nesamones kokios daromos dabar. Veliau,bus galima galvoti,kaip atsiimti kazka..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų