Nauji šviesoforų deriniai – susipažinkite su pokyčiais

Paskelbti nauji, papildomi, šviesoforų signalų deriniai dešiniajam posūkiui reguliuoti, praneša Susisiekimo ministerija. Atnaujintos šviesoforų įrengimo taisyklės leis lanksčiau reguliuoti eismą, rašoma pranešime.

Atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai diegiamą prie eismo srautų prisitaikantį jutiklinį šviesoforų valdymą, Susisiekimo ministerija atnaujino Kelių šviesoforų įrengimo taisykles.

Miestuose vis labiau populiarėjant dviračiams ir plėtojant jiems skirtą infrastruktūrą, šviesoforų įrengimo taisyklėse numatyti maži trijų spalvų dviračių šviesoforai, dviračių šviesoforai su krypties rodyklėmis bei dviračių šviesoforams taikomi techniniai reikalavimai.

Nuo šių metų lapkričio 1 d. įsigalios nauji šviesoforų signalų deriniai, lanksčiau reguliuojantys dešinįjį posūkį.

Pagal 2014 m. priimtus Kelių eismo taisyklių pakeitimus, pasibaigus nustatytam pereinamajam laikotarpiui, nuo ateinančių metų šviesoforuose ties raudonu signalu neliks lentelių su žalia rodykle į dešinę. Pagal Kelių šviesoforų įrengimo taisykles įrengti naujas tokias lenteles bus draudžiama jau nuo šių metų lapkričio 1 d. Tokių lentelių atsisakoma kaip nesaugaus ir jutikliniam šviesoforų valdymui netinkamo eismo organizavimo būdo.

Taisyklių pakeitimuose atsisakoma buvusių rekomendacinio pobūdžio nuostatų dėl žalio mirksinčio šviesoforo signalo kelių transportui trukmės. Ateityje tai leis savivaldybėms lanksčiau naudoti jutiklinį šviesoforų valdymą, kai šviesoforų signalų persijungimo tvarka ir trukmė pasikeičia pagal jutiklių signalus, atsižvelgiant į transporto priemonių srautą.

Taisyklės leis lanksčiau nustatyti šviesoforų įrengimo vietas, todėl kelių (gatvių) savininkai galės patogiau organizuoti eismą. Siekiant užtikrinti gerą šviesoforų matomumą, numatyti reikalavimai, esant būtinybei, šviesoforus pasukti arba palenkti, atitraukti „Stop“ liniją nuo šviesoforo arba įrengti papildomus šviesoforus. Taisyklėse taip pat detaliau aprašomas eismo srautų reguliavimas šviesoforais esant skirtingoms situacijoms, nustatomos sąlygos, kurios padės lengviau pasinaudoti nustatyta pirmenybe.

 


Rašyti komentarą...
N
Nuomone
2019-07-16 12:47:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ka jie cia pina su tais sviesoforais. Visiems zalias , pestiesiems ir dviratininkams degs raudonas. Tegu nebeisradineja dviracio. Ar pas mus kaip visada?Giminems, t.y. durniams su iniciatyva pridalina postu, o sitie kuria nesamones vaidindami kad dirba
Atsakyti
-6

V
Vairuotoja
2019-07-16 14:01:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man patiko Airijoje sankryžose šviesoforų tvarka. Užsidega raudona visoms važiavimo juostoms, o pestiesiems visur žalia.Nespėjai pereit, tavo bėda. Ir nėra taip, kaip Lietuvoje. Reikia sukti į dešinę, na ir pradeda plaukti gulbės dešimt pulkų po vieną.Kol visos praplaukia, ir nustoja degti žalia.
Atsakyti
-2

O
Opa
2019-07-16 13:12:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mums ponia iki danijos ir vokietijos dar toli . Nors ir tie patys dviratininkai pagal KET taisykles per pesciuju pereja turi temti dvirati o ne su juo vaziuoti . Pas mus atvirksciai .
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų