Naujas mokestis prekybininkams Lietuvoje: aiškėja sumanymo detalės

Prekybininkams, kurių apyvarta viršija 2 mln. eurų per mėnesį, jau nuo kitų metų būtų taikomas 1 proc. apyvartos mokestis.

Tai numatantį visiškai naujo įstatymo projektą penktadienį registravo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai priklausantys Seimo nariai Tomas Tomilinas, Virgilijus Poderys, ir Jonas Jarutis.

Apie galimybę apmokestinti prekybos tinklus ne kartą viešai yra kalbėjęs ir partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Nustatant naują mokestį, siekiama perskirstyti apmokestinamąją naštą tarp mokesčių mokėtojų, veikiančių mažmeninės prekybos sektoriuje. Rengiant projektą buvo nagrinėjama Lenkijos patirtis rengiant panašų įstatymą ir jos laimėta byla Europos Teisingumo teisme.

Mokesčio poreikis grindžiamas mažmeninės prekybos rinkos specifika Lietuvoje, susijusia su ypač didelę rinkos galią turinčių stambios prekybos įmonių veikla, taip pat poreikiu skatinti smulkaus verslo plėtrą, siekiant maksimalaus mokestinio teisingumo.

Preliminariai skaičiuojama, kad 86,21 proc. gautų pajamų iš planuojamo mokesčio valstybė gaus iš ūkio subjektų, besiverčiančių mažmenine prekyba nespecializuotose parduotuvėse, kuriose vyrauja maisto prekės, gėrimai ir tabako gaminiai“, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

Įstatymo autoriai skaičiuoja, kad įvedus naują mokestį, kasmet į valstybės biudžetą papildomai būtų surinkta apie 31,9 mln. eurų.

Primename, kad dar 2016 m. Lenkijos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo įvedė mokestį, taikomą prekių pardavimui gyventojams. Apmokestinti buvo visi mažmenininkai, o pats mokestis taikomas jų apyvartai.

Jeigu parduotuvė per mėnesį parduoda prekių už sumą, nedidesnę nei 17 mln. zlotų (apie 3,9 mln. eurų), jai taikytas 0 proc. tarifas. Apyvartai nuo šio sumos iki 170 mln. zlotų (apie 39 mln. eurų), taikytas 0,8 proc. tarifas, o viršijančiai ją – 1,4 proc. tarifas.

Paprastai tariant, mažoms parduotuvėms naujo mokesčio mokėti neteko, o didiesiems prekybos tinklams susidarė gana nemažos mokėtinos sumos.

Dėl tokio mokesčio Lenkija bylinėjosi su Europos Komisija, tačiau teisminį ginčą laimėjo.

Prieš kurį laiką komentuodamas Lenkijos pergalę teisme dėl prekybininkų apmokestinimo, T. Tomilinas portalui tv3.lt sakė:

„Prekybos tinklai yra galingiausia mūsų tiekimo grandinės dalis. Mes, kaip vartotojai, esame žiauriai permokėję už gražias, kokybiškas parduotuves kainomis, smulkūs verslininkai – savo bankrotais.

Todėl sveikinu teismą ir tikiuosi, kad detaliai išanalizavę jo sprendimą galėsime kuo greičiau pradėti diskusijas dėl Lenkijos praktikos taikymo ir šioje srityje.“

Kritiškai apie naują mokestį ne kartą viešai yra pasisakiusi Lietuvos prekybos įmonių asociacija.


Rašyti komentarą...
a
apiplėšimas paprastų
2019-10-11 18:18:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir visa tai sumokės vėl paprasti žmonės,nes prekyba pakels kainas.Eilinis apiplėšimas būtų suprantama jei tie gauti milijonai būtų protingai panaudojami,bet kadangi mūsų valdžios politika arba "puola rusai "arba tipo gelbėja Ukrainą.
Atsakyti
-1

G
Gt
2019-10-11 19:23:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uždėt apynasry valdžiai reikia o ne prekybos centrams du trečdaliai veltedziu tikrai nereilalingi
Atsakyti
0

R
R
2019-10-11 18:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jusu komentarai idomus. Faktas tas kad valdzia jau nezino kaip ir is ko pinigu dar paimti. Jau ir transpotras ,bankai , nekilnojamojo turto mokesciai ,jei dar sitas bus prekybos centrams ,tai labai gerai visi pamatysim kaip viskas stipriai pabrangs. Tiek atlyginimo nepakels , kad uz viska susimoket reiks,o visi mokesciai kokie butu uzdeti ant banku ar prekybos centru ar paslaugu srytije,tai viskas guls ant lietuvos gyventoju peciu,nes kils konkrečiai kainos ir visi turesite mokėti .
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų