Naudotų automobilių kainas pirkėjams ir pardavėjams nustatys dirbtinis intelektas

Kaip automobilio pirkėjui nepermokėti, o pardavėjui gauti tinkamą sumą už parduodamą transporto priemonę? Netrukus tai padės padaryti dirbtiniu intelektu aukcionuose paremtą prekybos sistema. Viliamasi, kad dėl to išloš visi rinkos dalyviai. 

Anot bendrovė „Alantic“ atstovų, automobilių prekybos „Exleasingcar“ platformose diegiamo dirbtinio intelekto (DI) algoritmo modeliai veiks duomenų analizės pagrindu, spėsiančiu vartotojų elgseną, jų poreikius ar lūkesčius, susijusius su norimu ar ieškomu automobiliu, taip pat atliks daugiapakopes analizes apie prognozuotinus įsigijimus, įvertins rentabilumą bei pats kontroliuos transporto priemonės pardavimo procesą aukcione.

„Pirkimo–pardavimo procesą bus galima paversti visiškai automatizuotu ir autonominiu, išvengiant žmogiškojo faktoriaus“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Alantic“ atstovas Marijus Strončikas. 

Anot „Exleasingcar“ atstovų, pardavimų procesas aukcione turi būti labai dinamiškas – kainos, pasiūla, paklausa, lūkesčiai keičiasi itin greitai, tad sprendimai turi būti priimami operatyviai ir tiksliai. Rinkoje naudojamos sistemos, dažnai dėl žmogiškojo ir sistemų riboto funkcionalumo faktoriaus, procesą sulėtina, sprendimų priėmimą apsunkina. Prekybininkai planuoja, jog DI pagalba visi šie trūkumai bus eliminuoti.

„Pardavėjai aukcione nori parduoti greitai ir už gerą kainą, o pirkėjai pirkti patikimai ir taip pat už gerą kainą. Tik ta „gera kaina“ abejoms pusėms nebūtinai sutampa ir kažkas turi priimti naujus sprendimus.  Dažnu atveju sprendimą reikia priimti labai greitai ir sugebėti išvengti klaidų, o sudėtingais atvejais sprendimo priėmimas užtrunka, nes blogi sandoriai gali labai brangiai kainuoti ir niekas nenori apsirikti“, – sprendimą pasitelkti DI į pagalbą aiškina J. Barkauskas.

Pasak jo, dirbtinis intelektas gali ženkliai pagerinti pardavimus aukcionuose, siūlydamas matematiniais modeliais pagrįstus sprendimus, taip pastebimai greitindamas visą procesą ir eliminuodamas žmogiškas klaidas bei efektyviai apdorodamas milžiniškus kiekius kasdieninių duomenų.

REKLAMA

DI pagalba taip pat bus įgalinti transporto priemonių parinkimo parduoti bei derybų varikliai, leisiantys grupuoti parduodamas transporto priemones, efektyvesnei jų prekybai, taip pat įvertinti parduodamos mašinos kainą, klientų susidomėjimą ja, inicijuoti derybas dėl kainos, sandorio realizavimui, remiantis vartotojų elgsena grįstomis prognozėmis, ankstesne pardavimų patirtimi.

Planuojama, kad DI sistemos sukūrimas ir įdiegimas į „Exleasingcar“ vykdomus aukcionus truks dar apie 9 mėnesius, o jo kūrime bei diegime dalyvauja penkių IT inovatorių darbo grupė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų