Naftos kainos krito: ko reikėtų, kad pigtų degalai

Pastarosiomis savaitėms pinganti naftos kaina įvairių šalių rinkose vis labiau atkreipia daugybės ekonomistų dėmesį. Tačiau mažėjančios pagrindinio pasaulio energetikos ištekliaus kainos vairuotojams, tikėtina, pokyčių neatneš. Ekspertai primena, kad benzino kaina dažnai nepriklauso nuo to, už kiek parduodama nafta.

13

65,31 JAV dolerio už barelį. Tokia populiariausios, „Brent“, rūšies naftos kaina trečiadienį buvo fiksuojama Londono biržoje. Dar prieš mėnesį ji buvo net 20 dolerių aukštesnė ir siekė 85 dolerius, o žiniasklaidoje vis dažniau spekuliuota, kada barelio kaina peržengs 100 dolerių ribą.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Naujas degalų žymėjimas degalinėse

Ir nors daugeliui nafta pirmiausiai asocijuojasi su įvairiomis iš jos gaminamomis degalų rūšimis, tačiau pigesnių kelionių dėl atpigusio „juodojo aukso“ tikėtis neverta.

„Degalų kainą lemia ne tik naftos kaina, bet ir benzino biržos, kurios reguliuoja kainą pagal šio produkto paklausą. Kitaip tariant, nukritus naftos kainai, ne visada reikia tikėtis greito degalų atpigimo“, – tv3.lt sakė Lietuviškų degalinių sąjungos vykdantysis direktorius Vidas Šukys.

Jis pridūrė, kad iš naftos produktų gamyklos Mažeikiuose tiekiamo benzino kaina nepakito.

Anot V. Šukio, benzino kaina biržoje šokinėja itin smarkiai kiekvieną dieną. Kai kada šio kuro litro kaina biržoje per parą gali pakisti ir 5 euro centais.

Kainų lyginimo portalo pricer.lt duomenimis, populiariausio A95 benzino litro kaina trečiadienį skirtinguose Lietuvos degalinių tinkluose svyravo nuo 1,18 euro iki 1,32 euro. Litras dyzelino atsiėjo nuo 1,16 euro iki 1,31 euro.

Lapkričio 7 d. vykusiame Vilniaus energetikos forume kalbėjęs „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis teigė, kad labiausiai tikėtina naftos barelio kaina artimiausiu metu bus apie 70 dolerių.

Pasak ekonomisto, didžiulį naftos kainų šuolį galėtų lemti tik smarkus geopolitinis sukrėtimas, pavyzdžiui, karinis konfliktas Artimuosiuose Rytuose.   


Rašyti komentarą...
:
:)
2018-11-14 16:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei naftą gautų dykai su 100€ priemoka už kiekvieną barelį, vistiek lietuvoje degalai būtų po 1,50€. LT beprasmis geresnio gyvenimo laukimas visose srityse
Atsakyti
0

A
Aisku
2018-11-14 16:08:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuras brangs
Atsakyti
0

G
Gintaras
2018-11-14 17:17:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Su plačia lenta trinktelt per ausis dimeninkams tik toke procedura galetų padėti kainų stabilumui užtikrinti ,........
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų