Mokestinė pagalba įmonėms pratęsta dar 4 mėnesiams

Valstybės taikoma mokestinė pagalbos priemonė nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms patęsta dar keturiems mėnesiams – iki rugpjūčio pabaigos, o dar du mėnesius bus galima susitarti su VMI dėl nepriemokų grąžinimo.

Tokiam Finansų ministerijos siūlymui pritarta neformaliame Vyriausybės ministrų pasitarime pirmadienį, pranešė ministerija.  

„Atsižvelgiant į vis dar sudėtingą pandeminę situaciją ir apribotas galimybes veikti atskiruose sektoriuose, pratęsėme terminą, iki kurio Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nukentėjusių įmonių sąraše esantiems verslams neskaičiuos delspinigių ir nevykdys mokesčių išieškojimo“,–  pranešime sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Šis sprendimas leis pandemijos paveiktam verslui turėti tam tikrą finansinę pagalvę bei lengviau įgyvendinti išėjimą iš karantino režimo, saugiai atveriant veiklas metų bėgyje“, – pridūrė ji. 

Nukentėjusios įmonės ar kiti mokesčių mokėtojai iki rugpjūčio 31 dienos galės pasirašyti mokestinės paskolos be palūkanų sutartį, o iki spalio 31 dienos joms nebus taikomi mokesčių išieškojimai ir skaičiuojami delspinigiai.

Tačiau mokesčius be palūkanų, kaip nustatyta anksčiau, reikės sumokėti iki 2022 metų pabaigos, o  paskolos sutartį sudarant iki penkerių metų, reikės mokėti palūkanas – 0,01 proc. už kiekvieną dieną.

VMI vadovė Edita Janušienė praėjusią savaitę sakė, kad nauja tvarka galios toms įmonėms, kurios dar nėra sudariusios mokestinės paskolos sutarties.   

Dabar mokestinė pagalba galioja iki balandžio pabaigos, o dėl nepriemokų grąžinimo su VMI galima susitarti iki birželio pabaigos. Tai reiškia, kad iki to laiko nepriemokos neišieškomos ir neskaičiuojami delspinigiai.  

VMI vadovė, be to, sakė, kad į nukentėjusių įmonių sąrašą šiemet prašosi būti įtraukta kur kas mažiau įmonių nei 2020-ųjų pabaigoje, tuo metu gyventojai mokesčius stengiasi sumokėti laiku. 

REKLAMA

Pasak jos, VMI iki praėjusios savaitės vidurio jau sudarė apie 8,9 tūkst. sutarčių dėl 477,8 mln. eurų atidėtų mokesčių mokėjimo grafiko, o didžiąją jų dalį – beveik 6,8 tūkst. sutarčių (dėl 467,6 mln. eurų mokesčių) sudarė įmonės. 

E. Janušienės teigimu, „beveik pusė atidėjimų“ pasirašyta su didmeninės ir mažmeninės prekybos, 12 proc.– su apdirbamosios pramonės, po 7 proc. – su apgyvendinimo, statybų, maitinimo įmonėmis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų