tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keičiantis elektros kainai, ypač jai didėjant, maždaug vienas iš penkių elektros vartotojų gudrauja. Iš anksto nurodo didesnį energijos suvartojimą, kad už vėlesnius mėnesius galėtų deklaruoti mažesnį kiekį už mažesnę kainą. Tačiau tokios gudrybės netrukus turėtų baigtis.

Keičiantis elektros kainai, ypač jai didėjant, maždaug vienas iš penkių elektros vartotojų gudrauja. Iš anksto nurodo didesnį energijos suvartojimą, kad už vėlesnius mėnesius galėtų deklaruoti mažesnį kiekį už mažesnę kainą. Tačiau tokios gudrybės netrukus turėtų baigtis.

REKLAMA

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) informuoja kaskart didėjant elektros energijos tarifams pastebinti besikeičiančius klientų duomenų perdeklaravimo įpročius.

Netrukus gudravimas baigsis

„Kainos pokyčio mėnesį, iki 20 proc., arba apie 300 tūkst. klientų perdeklaruoja 1–2 mėn. vidutinio suvartojimo“, – paaiškino bendrovės Ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas.

Jis pripažino, kad 2022 m. sausio mėnesį bendrovėje bus sudaromas didesnis sąrašas objektų, kuriuose staiga bus didėjęs elektros suvartojimas.

REKLAMA

„Didžiausią suvartojimo pokytį turintys objektai bus pakartotinai patikrinami, nurašant faktinį rodmenį“, – komentavo P. Kalmantas.

Jis priminė, kad nuo kitų metų kovo mėnesio Lietuvoje bus pradėti masiškai diegti išmanieji elektros skaitikliai, kurie patys fiksuos ir perduos bendrovei energijos suvartojimo duomenis.

REKLAMA

„Tai dar viena tokių skaitiklių nauda. Jie tikrai užvers kelią galimam gudravimui ar apgavystėms, kai deklaruojami netikri duomenys, o dėl to moka kiti vartotojai dėl visiems nustatomo bendro tarifo“, – nurodė bendrovės atstovas.

Jis priminė, kad užfiksuoti elektros apskaitos prietaisų rodmenis bet kuriuo metu gali ir bendrovės specialistai. Skaitikliai yra ESO tinklo dalis, todėl jų rodmenys yra tikrinami, o po patikros – suvartojimo rodmenys visada atnaujinami.

REKLAMA

Kad nereikėtų mokėti iš naujo

Be kita ko, šiemet nemažai vartotojų pasirinko nepriklausomą elektros tiekėją. Tad baigiantis metams, pasak P. Kalmanto, aktualu yra laiku ir teisingai deklaruoti savo elektros apskaitos prietaiso – skaitiklio – rodmenis.

Esą tai padeda išvengti neatitikimų sąskaitose ar papildomų išlaidų, kai neapmokėtos kilovatvalandės gali būti perskaičiuotos kitu tarifu.

Skaitiklio rodmenis privalu deklaruoti kiekvieną mėnesį, o tais atvejais kai atsiskaitoma pagal vidutinio suvartojimo apskaičiavimą, mažiausiai kartą per kalendorinius metus ir keičiantis energijos kainoms, taip pat pasikeitus vartojimo įpročiams, pavyzdžiui įsigijus naujus elektros įrenginius.

REKLAMA
REKLAMA

Deklaravimas ypatingai svarbus, kai klientas keičia tiekėją, keičiasi kainos ar keičiasi savininkas, nes tik deklaravus rodmenis galima išvengti neatitikimų sąskaitose. Pardavus nuosavybę, rodmenis tiekėjui reikia deklaruoti iki nuosavybės perleidimo naujam savininkui dienos.

Nedeklaravus, sąskaita apskaičiuojama pagal vidutinį suvartojimą, kuris gali ženkliai skirtis nuo realaus suvartojimo, nes tiekėjas gali neturėti išsamios kliento vartojimo istorijos, gali būti pasikeitę vartojimo įpročiai ar vartojamos energijos kiekiai. Taip pat, deklaruojant rodmenis laiku, galima greičiau pastebėti, jei sugedo elektros apskaitos prietaisas.

REKLAMA

Verta atsiminti, kad užfiksuoti elektros apskaitos prietaisų rodmenis bet kuriuo metu gali ir bendrovės specialistai – skaitikliai yra ESO tinklo dalis, todėl jų rodmenys yra tikrinami, o po patikros – suvartojimo rodmenys visada atnaujinami.

Reikia deklaruoti iki kainų pasikeitimo dienos

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) paskelbė naujas gamtinių dujų ir visuomeninio elektros tiekimo kainas, įsigaliosiančias nuo kitų metų sausio 1 d. Patvirtintos naujos elektros kainos yra aktualios namų ūkiams, kuriems „Ignitis“ užtikrina visuomeninį elektros energijos tiekimą ir nesinaudojantiems nepriklausomo tiekėjo paslaugomis.

REKLAMA

Keičiantis kainoms, rodmenis reikia deklaruoti iki kainų pasikeitimo dienos. Gyventojams, kurie naudojasi visuomeninio tiekimo paslaugomis šios kainos keičiasi nuo 2022 m. sausio 1 dienos, todėl rodmenis reikia deklaruoti iki šių metų gruodžio 31 d. imtinai.

Deklaruojant kiekvieną mėnesį, klientas visuomet gaus tikslią sąskaitą pagal realų suvartojimą ir galės planuoti savo išlaidas. Už einamąjį mėnesį rodmenis reikia deklaruoti iki mėnesio paskutinės dienos, pvz., už 12 mėn. rodmenis reikia deklaruoti iki 2021 m. gruodžio 31 d. imtinai.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš keičiant tiekėją – irgi privaloma

Šiuo metu vykstanti elektros rinkos liberalizacija gyventojams suteikia galimybę patiems pasirinkti norimą tiekėją, bet kartu atneša ir keletą naujovių, susijusių su elektros energijos rodmenų deklaravimu. Viena jų – paliekant visuomeninį ar keičiant nepriklausomą tiekėją būtinybė deklaruoti energijos suvartojimą iki įsigaliojant naujai elektros pirkimo sutarčiai.

Prieš pradedant gauti paslaugas iš nepriklausomo tiekėjo yra būtina deklaruoti elektros skaitiklio rodmenis visuomeniniam tiekėjui. To nepadarius laiku, neapmokėtos kilovatvalandės bus perskaičiuotos nauju tarifu. Konkreti kaina priklausys nuo pasirinkto plano.

Keičiant tiekėją rodmenis reikia deklaruoti iki paskutinės tiekėjo sutarties galiojimo dienos, pvz., jeigu sutartis su nauju tiekėju sutartis įsigalioja nuo 2022 m. sausio 1 dienos, rodmenis visuomeniniam tiekėjui reikia deklaruoti iki 2021 m. gruodžio 31 d. imtinai.

Nelabai supratau kaip galima sukčuaut su el skaitikliu...i ji neilindus ir neprimaklinus.O mokėt išanksto niekas nedraudžia,kas tai daug kas ir daro.Tai jiem gal greičiau širdi skauda,kad daug kas susimoka i prieki senom kainom.
Neaisku ant kiek tie skaitliukai tiksliai rodo kiek nuo zmoiu yra pavogiama??!!
Tai kodėl?pasirašius sutartį,gudrauja elektros tinklai.nuo sausio 1mokėti teks daugiau.kodėl tuomet buvo rašoma kas pasirašė sutarti anksčiau...mokestis isigalios tik nuo 2021liepos mėnesio..Regis kad žmogus lieka kvailio vietoję.Ka daryti tiems kurie gauna zuikio ašaras .pandemija pasiskiepijusiems apdraustiems savo norų .už antikuniu testa pgr. Tenka mokėti15eurų.Po mokesčio valdžia pranešė kad valstybė apmokestins žmones iš savo lėšų.Viskas brangsta tyrimai tapo mokami.Greitai ir už ora mokėsime nes ligonines maža uždaro tai kur tie koronininkai visi i hospiso namus eiles užsiėmę laukia komplikacijų .kutacijų ir ivairių iškraipytu internetinių melo pasakų .realybė kita kada gydisitę žmones ne nuo kovido o nuo panikos priepuolių nuo jų gali bet kas numirti .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų