Mirė didžiausią finansų piramidę sukūręs ir milijardus iššvaistęs Bernardas Madoffas

Atlikdamas prieš daugiau kaip dešimtmetį skirtą bausmę, JAV mirė savo kaltę pripažinęs finansininkas, vadovavęs didžiausiai istorijoje vadinamajai Ponzi schemai, praneša vakarų žiniasklaida.

Ši schema, kuria naudojosi ir Lietuvos Nepriklausomybės pradžioje liūdnai pagarsėjęs „Sekundės“ bankas, remiasi tuo, kad pinigai nėra uždirbami juos investuojant, o didinant indėlininkų skaičių ir iš naujų indėlių grąžinant pinigus senesniems.

Madoffas mirė federaliniame medicinos centre Butneryje, kuris yra Šiaurės Karolinos valstijoje. Šaltiniai teigia, kad nusikaltėlio gyvybė užgeso dėl natūralių priežasčių.

Praėjusiais metais buvusio verslininko teisininkai kreipėsi į teismus siekdami išlaisvinti 82 metų kalinį. Buvo motyvuojama, kad jis serga rimtomis ligomis ir dėl Covid-19 viruso jis rizikuoja mirti anksčiau laiko. Tačiau šis prašymas buvo atmestas.

Madoffas pripažino apgavęs tūkstančius klientų ir išviliojęs iš jų milijardus dolerių per keletą dešimtmečių.

Teismo paskirtiems atstovams pavyko atgauti per 13 mlrd. JAV dolerių iš 17,5 mlrd., kurios investuotojai buvo patikėję Madoffo verslui. Jį areštuojant suklastoti įmonės dokumentai rodė, kad klientų turto vertė viršija 60 mlrd. JAV dolerių.

Sukčiaus schema buvo atskleista 2008 m. Metais vėliau jis buvo nuteistas 150 metų kalėti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų