Ministrė atmeta kritiką dėl pensijų: didesnė bazė mažiau dirbusiems – kovai su skurdu

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė atmeta dalies ekonomistų kritiką dėl Vyriausybės svarstomos pensijų reformos – pasak jų, jei ji bus įgyvendinta, sukauptas darbo stažas skaičiuojant senatvės išmoką lems mažiau.

Pasak ministrės, keisdama pensijų apskaičiavimo tvarką ministerija siekia vienodinti bendrąją pensijos dalį turintiesiems skirtingą stažą, kad kovotų su skurdu, o individualioji pensijos dalis, labiau priklausanti nuo darbuotojo įmokų, augs sparčiau.

„Pagrindinis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos modelio pasiūlymas yra kitas: kaip tik skatinti ir didinti, auginti individualią pensijos dalį, kuri tiesiogiai priklauso nuo mokėtų įmokų. Todėl, kad bazinė dalis yra tik viena pensijų dalis, kurią žmonės gauna, kita dalis priklauso nuo mūsų mokėtų įmokų“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ trečiadienį sakė M. Navickienė.

„Mūsų siūlymas yra tas, kad tie žmonės, kurie mokėjo daugiau įmokų, gautų didesnes pensijas ir jos būtų indeksuojamos sparčiau“, – pridūrė ji.

Vyriausybė liepą pasisakė už principą per artimiausius trejus metus sparčiau didinti pensijas.

Pensijos bendroji dalis turėtų sparčiau didėti tiems, kurių draudimo stažas nesiekia būtinojo 32 metų. Tokiu būdu būtų laipsniškai mažinamas pensijų skirtumas tarp tų, kurie dirbo ir mokėjo „Sodrai“ įmokas trumpą ir ilgą laiką. 

Dalis ekonomistų kritikavo šią nuostatą, teigdami, kad vengę mokėti mokesčius, todėl stažo nesukaupę žmonės gaus panašias pensijas, kaip sąžiningai dirbę.

M. Navickienė pabrėžė, kad bendroji pensijos dalis mažiau dirbusiems bus didinama įvertinus, jog skurdo rizikos lygis tarp pagyvenusių žmonių didėja.

„Todėl be bazinės pensijos dydžio pokyčio negalime su valstybės resursais pasiekti optimalaus rezultato“, – LRT sakė ministrė.

Pasak jos, didžioji dalis mažiausias pensijas Lietuvoje gaunančių senjorų yra moterys.

„Du trečdaliai tų žmonių yra moterys, turbūt dėl mums labai gerai suprantamų priežasčių nesukaupusios stažo – arba auginusios vaikus, arba prižiūrėjusios pagyvenusius tėvus, slaugančios neįgaliuosius ir panašiai“, – laidoje kalbėjo M. Navickienė.

REKLAMA

„Tas problemų laukas yra per daug platus, kad galėtume visus tuos žmones nurašyti kaip vengusius mokėti mokesčius ar panašiai. Turime spręsti abu dalykus, jeigu norime pasiekti geresnius skurdo rodiklius“, – tvirtino ji.

Vyriausybės liepą sutartu atnaujintu indeksavimu vidutinė pensija kitąmet augtų apie 14, su būtinuoju stažu – apie 8 eurais daugiau nei numatyta pagal dabartinius įstatymus.

Planuojama, kad konkrečius sprendimus dėl pensijų didinimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateiks rudenį, su 2022 metų valstybės biudžeto paketu.

Anot ministerijos, pakoregavus indeksavimą, vidutinė pensija kitąmet siektų 461,9 euro , 2023 metais – 498,8, 2024 metais – 534,1 euro.

Modelio nekeitus, ministerijos teigimu, vidutinė pensija siektų atitinkamai 447,56, 480,19 ir 511,3 euro.


Rašyti komentarą...
A
ALGIS
2021-07-22 05:02:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
TUOS 14 PASIIMK SAU IR ,TAI NE PENSIJU INDEKSAVIMAS O PASITYCIOJIMAS IS PENSINI9NKU,KAS TIE
Atsakyti
-1

A
ALGIS
2021-07-22 05:11:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
MINISTRE KUR TA KOVA SU SKURDU,DUODAT PASALPAS PENSININKAMS,KAINOS KYLA DRASTISKAI,TAIP ,KAD TAS NIEKO NEVERTAS.REIKIA KELTI BAZINI PENSIJOS LYGI
Atsakyti
-1

N
Neįgalieji prašo badu nemarinti
2021-07-21 23:02:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Navickiene nemeluok kad pensininkai skursta jie visi gauna po260eurų o neįgalieji išdirbę po28 metus ir mokėję mokesčius gauna132eurus nustačius iš15 ligų 55%darbingumą ar čia normalu kodėl nekalbi kad didžiausia korupcija neįgalumo tarnyboje sveiki gali nusipirkti neįgalumą tai25-45% darbingumą už pinigus ir nieko nežadi keisti neįgalumo tarnyboje toliau leidi neįgalumo tarnyboms lobti okurie serga daug ligų badu marinami neįgalieji
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų