• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Metinė infliacija Lietuvoje spalį – 23,6 proc.

Spalį metinė – spalį, palyginti su 2021 metų spaliu – infliacija siekė 23,6 procento.

Spalį metinė – spalį, palyginti su 2021 metų spaliu – infliacija siekė 23,6 procento.

REKLAMA

Per mėnesį – spalį, palyginti su rugsėju – vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1,2 procento. Vidutinė metinė infliacija spalį siekė 17,7 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Statistikų teigimu, mėnesio infliacijai daugiausiai įtakos turėjo  daržovių, degalų ir tepalų, drabužių, duonos ir grūdų produktų, avalynės, pieno, sūrio ir kiaušinių, mėsos ir jos produktų, cukraus, uogienės, medaus, šokolado ir saldumynų kainų padidėjimas bei šilumos, elektros kainų sumažėjimas.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo kietojo kuro, pieno ir jo produktų, elektros, šilumos, degalų ir tepalų, duonos ir grūdų produktų, mėsos ir jos produktų, restoranų, kavinių paslaugų, dujų, aliejaus ir riebalų, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, automobilių, daržovių kainų padidėjimas bei garso ir vaizdo priėmimo, įrašymo ir atgaminimo įrenginių kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 27,9 proc., paslaugų – 13,1 procento. Per mėnesį – atitinkamai 1,4 proc. ir– 0,6 procento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų