tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Luminor“ bankas investicijų bendrovės „Žabolis ir partneriai“ valdomai įmonei „NPP investicija“ skolina 15 mln. eurų leidyklos „Šviesa“ ir skaitmeninio mokomojo turinio verslui įsigyti.

„Luminor“ bankas investicijų bendrovės „Žabolis ir partneriai“ valdomai įmonei „NPP investicija“ skolina 15 mln. eurų leidyklos „Šviesa“ ir skaitmeninio mokomojo turinio verslui įsigyti.

REKLAMA

Šiuo sandoriu „NPP investicija“ už neskelbiamą sumą iš knygų leidybos ir prekybos įmonių grupės „Alma littera“ įsigyja 100 proc. vadovėlių ir mokomosios literatūros leidyklos „Šviesa“, įmonių „Edukacinio turinio sprendimai“ ir „Mokomasis turinys“ bei 70 proc. „Ateities pamokos“ akcijų.  

„NPP investicijos“ vadovas Edgaras Jasalinis BNS patvirtino, kad sandoris jau baigtas, tačiau jo vertė, anot jo, neskelbiama.

„Tai labai reikšmingas švietimo sistemai sandoris, kurį kruopščiai vertino rinkos priežiūros institucijos. Ilgą ir gražią mokomosios literatūros leidimo istoriją turinčią įmonę įsigyja investuotojas, turintis daug patirties šiuolaikinėje skaitmeninio švietimo aplinkoje, todėl tikiu, kad tai bus stiprus postūmis plėtojant ir tobulinant mokymosi paslaugas bei įrankius“, – banko pranešime teigia „Luminor“ banko verslo bankininkystės vadovas Jonas Urbonas.

REKLAMA

„Šviesos“ strateginės kryptys nesikeičia – ji ir toliau kurs edukacinį turinį šalies mokytojams ir mokiniams. 

„Alma littera“ apie parduodamą leidyklą „Šviesa“ paskelbė šiemet sausį, rugsėjį Konkurencijos taryba pritarė, kad ją gali įsigyti „Žabolio ir partnerių“ valdoma bendrovė „Snowball.xyz“. 

REKLAMA

Tai, kad leidimas sandoriui suteiktas „Snowball.xyz“, o paskola – „NPP investicijai“, E. Jasalinis aiškina vidine įmonės finansavimo struktūra. 

„Tai tiesiog dar vienas tarpinis holdingas dėl mūsų finansavimo struktūros, dėl vidinių reikalų. Tai („NPP investicija“ – BNS) yra 100 proc. „Snowball.xyz“ dukterinė įmonė. De facto čia niekas nesikeitė“, – BNS sakė jis.

Registrų centro duomenimis, bendrovę „NPP investicija“ netiesiogiai kontroliuoja komanditinė ūkinė bendrija „Ateities mokymo projektai“, kurios veiklos sutartį sudarė „Snowball.xyz“ ir „Mokymo investicijos“.

REKLAMA

Leidimas sandoriui buvo suteiktas su tam tikromis sąlygomis –  „Snowball.xyz“ negalės sieti elektroninio dienyno ir skaitmeninio mokomojo turinio pardavimų, turės leisti konkurentams integruoti jų produktus su bendrovės „Tavo mokykla“ valdomo e. dienyno paslauga ir „Ateities pamokos“ skaitmeninėmis mokymo priemonėmis.

Pasak tarybos, sandorio dalyviai yra didžiausi e. dienyno (išskyrus darželius) ir skaitmeninio mokomojo turinio pardavimo rinkose. Jau dabar jie patiria ribotą konkurencinį spaudimą iš kitų rinkos dalyvių, nes mokyklos, kurios privalo įsigyti e. dienyno paslaugas, dažniau renkasi jų produktus, o ne konkurentų.

„Snowball.xyz“ papildomai įsipareigojo laiku informuoti konkurentus apie galimas integracijas. Jos įsipareigojimus prižiūrės Konkurencijos tarybos patvirtintas patikėtinis. Be jo sandoris negalėjo įvykti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų