naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Ketvirtadienį vykusiame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje daugelį žemės ūkio bendrovių valdančios ir šimtus milijonų eurų pajamų gaunančios „Linas Agro“ grupės vadovas Darius Zubas guodėsi, kad be mokesčių mokėtojų pagalbos, Lietuvos verslas susidurs su didelėmis problemomis.

D. Zubas tikino, kad jo vadovaujamos grupės valdomos įmonės itin priklauso nuo energetikos išteklių, kurie šiuo metu labai pabrangę.

„Ypatingai kritinė situacija yra susidariusi paukštininkystėje. Paukščiams augant, yra reikalinga šiluma. Ir dabar prasidėjus rudeniui, o ypač žiemai, tie kaštai, dujų kaštai ir elektros sąnaudos kyla ir sukils neaišku, iki kokio lygio“, – pasakojo D. Zubas.

Anot jo, šią žiemą paukštininkystės įmonėms išgyventi bus labai sunku. Jos esą patirs didžiulius nuostolius, kurie bus skaičiuojami dešimtimis milijonų eurų.

REKLAMA

„Tai yra labai dideli nuostoliai ir toje vietoje, na, norėtųsi sulaukti solidarumo ir Vyriausybės pagalbos dengiant dalį energetikos kaštų – dujų ir elektros kaštų“, – posėdyje kalbėjo įmonės vadovas.

REKLAMA

Jis priminė, kad grupės įmonėse dirba du tūkstančiai žmonių, o jos gamina paukštieną, kuri yra vienas iš pagrindinių maisto produktų.

„Yra tokia rizika, kad tuos paukštynus gali tekti uždaryti. Ir žmones išleisti į prastovas, kur jau po to rizika, ar juos besurinksime. Ir, na, yra didelė rizika, kad negalėsime pagaminti paukštienos. Tai yra didžiulė problema ir paukštininkystė yra ypač jautri“, – kalbėjo verslininkas.

Jo įsitikinimu, Vyriausybė turėtų paremti paukštininkystę:

„Norėčiau atkreipti Vyriausybės ir Seimo narių dėmesį į šią problemą ir paskatinčiau tikrai rasti būdų prisidėti ir solidarizuotis būtent su šia sritimi. Ta prasme, niekada neprašome, jeigu nėra blogai, bet šiuo atveju situacija iš tikrųjų gali būti kritinė“.

REKLAMA

„Linas Agro Group“, kuri valdančias kitas grupės įmones, turi 17 darbuotojų. Vidutinis jų darbo užmokestis yra beveik 5 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Registrų centro duomenimis, praėjusiais metais „Linas Agro“ grupė gavo 942 mln. eurų pajamų ir fiksavo daugiau kaip 14 mln. eurų grynąjį pelną. Grupės vadovų darbo užmokestis siekia 5,2 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų