Lietuvoje darbuotojų skatinimas – neįprasta praktika

Net 56,4 proc. respondentų teigia, kad jų įmonėje darbuotojų skatinimo sistemos nėra, o 26,1 proc. tvirtina, kad nors skatinimo sistema įmonėje veikia, jie to nejaučia. Realiai skatinami sakosi tik 8,5 proc. apklaustųjų. Tokia padėtis išaiškėjo specialistų paieškos portalui cvmarket.lt apklausus 234 įvairių Lietuvos įmonių darbuotojus.

Kaip rodo naujausio Europos įmonių tyrimo duomenys, net trečdalis privačių 10 ir daugiau darbuotojų turinčių ES kompanijų naudoja nuo asmens veiklos rezultatų priklausančias darbo užmokesčio dalis. O pelną kartu su darbuotojais dalijasi 14 proc. dešimt ir daugiau darbuotojų turinčių kompanijų.

„Tokius rezultatus galima būtų aiškinti įvairiai, - mano portalo cvmarket.lt organizacijų psichologas Kostas Zalatoris , - gali būti, kad motyvavimo sistema įmonėje veikia tik „popieriuje“ arba yra tokia apleista vadovų ir pamiršta pačių darbuotojų, kad atrodo - įmonėje jos išvis nėra. Be to, neretai skatinimo priemonių „nemato“ neefektyvūs darbuotojai.“ „Sukurti gyvybingą, skaidrią ir efektyvią skatinimo sistemą – ir menas, ir mokslas,“ - teigia specialistas.

REKLAMA

Kol kas geriausiai darbuotojų motyvavimu dirbti gerai ir ilgą laiką toje pat kompanijoje daugiau rūpinasi didesnės bei užsienio kapitalo įmonės, kuriose veikia personalo vystymo strategijos. Pasak K.Zalatorio, kosultuojančio motyvavimo sistemų klausimais, šalia piniginių priedų už pasiektus rezultatus Lietuvoje populiaru pripažinti darbuotojų pasiekimus viešai, perduoti atsakomybę spręsti svarbius uždavinius, skirti lengvatas ir privilegijas už nuopelnus įmonei ir kvalifikacijos kėlimą, sveikinti darbuotojus asmeninių švenčių proga, skatinti jų kūrybiškumą, asmeninę iniciatyvą. Mažesnėse neretai skatinami tik „pinigus atnešantys“ – pardavimo, klientų aptarnavimo - specialistai. Anot motyvavimo sistemų specialisto, reikėtų, kad skatinimo mechanizmas apimtų visus įmonės darbuotojus. Tačiau kiekvienas turi būti motyvuojamas pagal jo indėlį į bendrus rezultatus ir/arba pastangas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų