Lietuviai vis dažniau renkasi surenkamus namus

Vakaruose pamėgti lengvai ir greitai surenkami skydiniai–karkasiniai namai po truputį skinasi kelią ir į lietuvių širdis. Pasak tokių namų gamintojų, per pastaruosius dvejus metus susidomėjimas šio tipo būstais Lietuvoje išaugo maždaug ketvirtadaliu.

„Pastaruoju metu gauname apie 25 proc. daugiau paklausimų dėl skydinių–karkasinių namų statybos. Netgi prieš krizę, didžiausio ekonominio pakilimo metu nejautėme tokio susidomėjimo. Žmonės ne tik domisi – auga ir užsakymų skaičius. Manau, tokie pokyčiai vyksta dėl dviejų priežasčių. Pirma, lietuviai pakeliavę, susipažinę su situacija Vakarų šalyse, mato, kad ten skydiniai–karkasiniai namai yra labai populiarūs ir puikiai tarnauja žmonėms. Antra, po truputį vaduojamasi iš sovietinių laikų mito, kad tokie būstai yra nekokybiški ir nepatvarūs“, – sako Rokas Lukošius, Panevėžyje įsikūrusios bendrovės „Kriautė“, gaminančios surenkamus namus, generalinis direktorius.

Todėl, pasak jo, mieliausiai skydinius–karkasinius namus renkasi jaunesnės kartos, išsilavinę ir pasaulio matę žmonės, kurie vadovaujasi ne sovietmečiu primestomis statybos normomis, bet Vakarų šalyse vertinamais komforto bei kokybės standartais.

REKLAMA

Šiuo metu būtent tokiuose namuose gyvena didelė dalis Skandinavijos šalių, Vokietijos gyventojų, šie namai labai populiarūs ir JAV.

Šiuolaikiniai skydiniai–karkasiniai namai ne tik niekuo nenusileidžia rąstiniams bei plytiniams namams, bet ir lenkia juos. Jie ne tik greitai pastatomi, bet ir šilti, jaukūs.

„Mediniai namai yra tinkamiausi mūsų klimatui. Skandinavijoje, kur klimatas panašiausias jie vyrauja ir iki šiol. Būtent jų technologijos ir taikomos gaminant gyvenamuosius namus mūsų įmonėje. Tai pažangiausios technologijos leidžiančios pastatyti itin šiltus bei kokybiškus namus“, – sako R. Lukošius.

2013 m. UAB „Kriautė“ pagamintų namų bendras plotas siekia 10000 kvadratinių metrų. Didžiąją dalį produkcijos įmonė eksportuoja į Skandinavijos šalis, Belgiją ir Vokietiją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų