Lietuviai graibsto lauko baldus – itin pamėgo vieną prekę, už kurią negaili ir 800 eurų

Karantinas daugelį gyventojų buvo įkalinęs namuose. Todėl dalis žmonių jau sausio mėnesį ėmė ieškoti lauko baldų terasoms ar balkonams, pastebi prekybininkai. Jų teigimu, dabar populiariausia prekė – pakabinamas krėslas, o jo kaina gali siekti iki 800 eurų.

Prekybos tinklo „Ikea“ rinkos vadovė Lietuvoje Jolita Juodzevičienė pastebėjo, kad per pandemiją, gyventojai iš naujo atrado terasas ar balkonus.

„Šios erdvės tapo arčiausiomis ir saugiausiomis, kur galima mėgautis grynu oru ir saule. Tad atitinkamai išaugo ir gyventojų dėmesys lauko baldams. Kovą prekybos tinklo atliktas tyrimas parodė, kad 42 proc. žmonių, turinčiųjų terasą ar balkoną, norėtų juos bent šiek tiek pagerinti, o beveik penktadalis yra visiškai nepatenkinti jų būkle.

Dar tyrimas parodė, kad net trečdalis gyventojų atostogas šiemet planuoja praleisti savo namuose. Tad pirkėjai anksčiau nei įprastai pradėjo planuoti vasaros veiklas ir atostogas namuose, atnaujintose terasose ir balkonuose. Šiemet susidomėjimas lauko baldų asortimentu pastebėtas itin anksti – jau sausį pirkėjai rinkosi lauko baldus, ko tokiu metu anksčiau nebūdavo.

Susidomėjimas toliau augo palaipsniui, o daugiausiai prekių lauko erdvei perkama ruošiantis vasaros sezonui – balandžio – birželio mėnesiais“, – pasakojo prekybos tinklo atstovė.

Kainos nuo 9,99 iki 1500 eurų

J. Juodzevičienė teigė, kad pirkėjai galvoja ir apie savo sodybas, vasaros namus – renkasi didesnius baldų komplektus.

„Kai kurie pirkėjai savo lauko erdvėje siekia jaukumo. Jie jau turi anksčiau nusipirkę baldus, tačiau juos atsinaujina pakeisdami baldų pagalvėles ar keičiamus jų užvalkalus, įsigydami jaukumo suteikiančių aksesuarų <...>.

Štai lauko kėdžių kainos prasideda nuo 9,99 euro. Stalas balkonui – nuo 15,99 euro. Lauko lentynų daiktams laikyti kainos taip pat prasideda nuo 9,99 euro, o lauko lempučių girliandą galima įsigyti ir už 2,99 euro, pakabinamą lauko šviestuvą su saulės baterijomis – už 4,99 euro“, – kainas vardijo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

„Baldai1” atstovė Gabrielė Čeponytė pasakojo, kad dažniausiai žmonės perka baldų komplektus, kuriuos sudaro staliukas, minkštoji dalis bei kėdės. Dažniausiai lauko baldai yra pinti iš vytelių, su minkštomis atramomis nugarai, kurie yra atsparūs bet kokios oro sąlygoms.

„Tokių baldų kaina svyruoja nuo kelių šimtų eurų iki pusantro tūkstančio eurų. Baldų pristatymo terminai įvairūs. Mes baldų patys negaminame, siunčiamės iš užsienio gamintojų, tad nuo jų ir priklauso, kiek laiko baldų tenka laukti.

Karantino laikotarpiu turėjome šiek tiek trukdžių su keliais gamintojais. Tačiau dabar vėl viskas grįžo į vėžias. Dažniausiai baldų pristatymai užtrunka, kai prasideda visuomeninės šventės, kurios turi keletą laisvų dienų, tuomet ir gamintojai atostogauja, o baldų pristatymo terminas ilgėja“, – aiškino parduotuvės atstovė.

Populiariausia prekė – pakabinamas krėslas

Tuo metu internetinės parduotuvės Varlė.lt baldų specialistė Laura Aksomitaitė teigė, kad lauko baldų pirkimas prasidėjo vos tik atšilo orai.

„Karantinas visus įkalino namuose, tad šios prekės labai populiarios. Dažniausiai žmonės perka baldus, kurie tinka terasoms, balkonams ir poilsio zonoms. Šiais metais ypatingai populiarūs pakabinami krėslai.

Lauko baldų kainos labai skirtingos, jos priklauso nuo baldo tipo – ar tai vienas baldas, ar komplektas. Taip pat įtakos kainai turi dydis, dizainas. Pavyzdžiui, pakabinamo krėslo kainos prasideda nuo 160 eurų. Tačiau kitokio dizaino ar komplektacijos pakabinamo krėslo kaina gali siekti ir 800 eurų. Nedidelį baldų komplektą balkonui galima įsigyti ir už 73 eurus“, – pasakojo parduotuvės atstovė.

Ji teigė, kad produkcijos tiekimo problemas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, nulėmė pandemija.

„Pakilusios žaliavų kainos, baldų komponentų trūkumas, logistinių grandinių sutrikimai stabdo gamybą. Šiandien turime pakankamus kiekius lauko baldų, tačiau situacija kiekvieną dieną kinta“, – sakė L. Aksomitaitė.

REKLAMA

Didesnių pardavimų tikisi už mėnesio

Prekybos tinklo „Moki veži“ marketingo vadovė Eglė Gružauskienė sakė, kad lauko baldus žmonės pradėjo pirkti nuo pat balandžio pradžios.

„Kaip ir pernai, ypač populiarūs kabantys krėslai, tai pat mažesni sodo baldų komplektai (staliukas ir dvi kėdės ar krėslai) telpantys balkone, na ir standartiniai – įvairių formų, dydžių bei rūšių valgomojo stalų ir kėdžių laukui komplektai, įvairios sofos, kampai bei foteliai.

Taip pat auga ir pagalvėlių lauko baldams, kepsninių, grilių, šašlykinių, pardavimai“, – pasakojo E. Gružauskienė.

Visgi, ji atkreipė dėmesį, kad lauke dar pakankamai šalta, tad sezonas šiek tiek vėluoja.

„Didesnių pardavimų tikimės gegužę bei birželio pradžioje“, – teigė prekybos tinklo atstovė.


Rašyti komentarą...
!
!!!
2021-05-02 17:26:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nekenčiu sugadintos medienos..... Geriau rasta ant grandinės pasikabinu, kitais metais ta į krosnį ir nauja į vietą......
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų