Banko „Danske Bank“ vyriausiasis analitikas Larsas Christensenas teigė, kad pasaulyje šiuo metu ne skolų krizė, o pinigų politikos žlugimas. Be to, jis juokavo, jog nepavydi finansų ministrei Ingridai Šimonytei, mat Lietuvos likimas – Europos rankose.

„Nemanau, kad Europoje šiuo metu yra skolų krizė ar finansų krizė pasaulyje. Aš manau, kad turime rimtą pinigų politikos nesėkmę. Tikiu, kad centriniai pasaulio bankai per paskutinius ketverius metus pinigų politiką kreipė blogu keliu“, – Baltijos investuotojų forume sakė jis. Prieš tai pajuokavęs, kad nebus toks pesimistiškas, kaip vietoj jo turėjęs kalbėti Nourelis Roubini.

Pasak L. Christenseno, šiuo metu politikai daro visai neblogą darbą, mat matomos reformos, kurių niekad anksčiau nebuvo.

Jis atkreipė dėmesį, kad šiuo metu yra du požiūriai į ekonomikos valdymą – jos skatinimas nutraukiant taupymo priemones, o kitas – kad negali išleisti daugiau pinigų nei turi ir negali skatinti augimo be taupymo. Pasak jo, šią srovę atstovauja I. Šimonytė.

„Būtų nesmagu dirbti finansų ministru Lietuvoje, nes greičiausiai tai daugiausiai pastangų reikalaujantis darbas pasaulyje. Negali daryti jokių veiksmų susijusių su ekonomikos augimu, nes tai nulemia įvykiai Europoje. Nors I. Šimonytė – labai protinga moteris, bet ji negali Europos centrinio banko susitikimuose pasakyti ką daryti“, – sakė L. Christensenas.

REKLAMA

Pasak jo, šiandien nedarbas Lietuvoje vis dar didelis, vidaus vartojimas silpnas, viešieji finansai trapūs: „O jūs dėl to nieko negalite padaryti, nes esate ECB rankose.“

Tiesa, jis pripažino, kad į ateinančius metus žvelgia optimistiškai. Anot jo, teigiamai vertina FED sprendimą pradėti vadinamąjį trečiąjį kiekybinio skatinimo etapą, kuriuo, pasak jo, turėtų vėliau pasekti ir Europa. Pasak jo, tai ir bus gelbėjimosi ratas.

„Tikiu, kad 2013 metai bus geresni nei šie metai ir tikrai geresni nei 2011 metai tiek Lietuva, tiek Europai, tiek pasauliui“, – teigė L. Christensenas.


Rašyti komentarą...
A
ATA
2012-10-25 22:35:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai tokie analitikai pranasauja gera ateiti,reiketu suprast atvirksciai.
Atsakyti
0

r
rrr
2012-10-25 15:26:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
o as jai pavidziu ,ka jinai uzkanors atsakinga?gera alga,atsakomybes jokios ,plius savo geroves kurimas,ka jis cia svaigsta,as jai labai pavidziu.
Atsakyti
-1

t
to rrr
2012-10-25 18:18:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai nebeilgai, valdžia juk keičiasi
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų