Krepšinio gerbėjai šluoja atributiką: perka viską – nuo apatinių iki kamuolių

Iki pasaulio krepšinio čempionato likus vos kelioms savaitėms prekybininkai trina rankas – sirgaliai nuo lentynų jau šluote šluoja įvairią atributiką. Jos pardavimai kai kur išaugo daugiau nei dvigubai. Prekybininkai juokauja, nors krepšinis – vyrų aistra, visgi puošia juos – moterys, mat būtent jos prie lentynų su atributika sutinkamos dažniausiai.

Pirmadienio rytą kiemo krepšinio aikštelėje su trimis anūkais krepšinį žaidžia Romualdas. Tai, kaip juokauja vyras, trumpas apšilimas prieš draugišką Lietuvos rinktinės susitikimą su priešininkais. Laukia įtemptas mūšis, tad reikia išsikrauti bent aikštelėje.

Ir Romualdo anūkai žino puikiai: Pasaulio krepšinio čempionatas startuos po kelių savaičių. Tad namuose bus tikra šventė, kuriai kiekvienas ketina pasipuošti. Atributika jau apsirūpinta iš anksto:

„Visko, ir krepšį, ir kamuolių, ir apatinius, ir visko, – sako jis. – Turiu šaliką, maikę, daug ką aš turiu.“

Sirgaliai sako ne tik atributika būtina, svarbiausia atkartoti krepšininkų veiksmus.

Tam pritaria nuo vaikystės kone kiekvieno Lietuvos krepšininko veiksmus akylai stebintis Marijus. Pats sako jau nebežaidžiantis, bet nepraleidžiantis jokios krepšinio šventės. Ir štai, vėl ruošiasi artėjančiam čempionatui. Pasipuošti sirgalių atributika, kaip sako vaikinas, svarbu visai šeimai:

„Jo, puošiasi visa šeima. Ypatingai mano mažasis broliukas, jis tikras rinktinės fanas. Ir dažosi, ir turi emblemas tas mažytes."

Pats Marijus atributikai ketina išleisti apie trisdešimt eurų. Kadangi dabar surinktų prekių suma viršija jo planuojamas išlaidas, vaikinas sako pasiliks tik tai, kas būtiniausia – vėliavą, dūdelę, marškinėlius. Prekybininkai dėl tokių fanų jau trina rankomis. Prekybos centruose perkamiausios trispalvės. Jų pardavimai palyginti su pernai tuo pačiu metu gerokai šoktelėjo.

„Tai pastebėjom, kad per praėjusią savaitę, palyginti su praėjusiais metais, kai čempionatas nevyko, tautinės atributikos pardavimai paaugo net 27 procentais. Ir visgi populiariausia prekė, kaip bebūtų keista, yra tušinukas“, – pasakoja „Maximos“ atstovė Vilma Drulienė.

REKLAMA

O toliau rikiuojasi vėliavėlės, vyriškos kojinės, savo eilės laukia marškinėliai ir dūdelės. Prognozuojama, kad jų pardavimai ims augti prieš pat didžiąją krepšinio fiestos pradžią. Mat jau dabar vieno prekybos tinklų atstovai pastebėjo, kad kiekvieną savaitę visų šių prekių pardavimai šokteli maždaug 10 procentų. Ir ne tik parduotuvių lentynos šluojamos. Pašto atstovai sako taip pat pastebintys, kad čempionato išvakarėse tautinė atributika graibstoma.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų