Kompanijos pradeda trauktis iš „Nord Stream 2“ projekto

Mažiausiai 18 Europos kompanijų dėl JAV sankcijų grėsmės jau atsisakė bet kokio dalyvavimo Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projekte „Nord Stream 2“, pranešė Vokietijos leidinys „Tagesspiegel“, remdamasis JAV valstybės sekretoriaus pranešimu Kongresui.

Šių kompanijų sąraše – Vokietijos statybų ir inžinerijos bendrovė „Bilfinger“, draudimo milžinės „Munich Re“, „Zurich Insurance Group“ ir „Axa Group“.

Tačiau didžiausią smūgį „Nord Stream 2“ sudavė Šveicarijos bendrovė „Swiss Allseas“, kuriai 2019-ųjų pabaigoje, po JAV sankcijų paskelbimo nedelsiant atšaukus visus tris šį vamzdyną tiesusius specialius laivus, projektas įstrigo maždaug metams.

Dujotiekio tiesimas Rusijos per metus pertvarkytais specialiais laivais atnaujintas praėjusių metų pabaigoje.

Patvirtiname šių metų JAV gynybos biudžete numatytos griežtesnės ir išplėstos sankcijos prieš Rusijos jūrinių eksporto dujotiekių projektus.

Be Jungtinių Valstijų, dujotiekiui įnirtingai priešinasi tokios Europos valstybės kaip Lenkija, Ukraina, Lietuva ir kitos dvi Baltijos šalys, nuogąstaudamos, kad žemynas gali tapti labiau priklausomas nuo rusiškų dujų tiekimo ir kad Maskva gali juo panaudoti kaip politinio poveikio priemonę.

„Nord Stream 2“ yra 10 mlrd. eurų vertės dujotiekis, skirtas padvigubinti Rusijos gamtinių dujų tiekimą į didžiausią Europos ekonomiką Vokietiją, kuri jį remia.


Rašyti komentarą...
A
Arnas
2021-02-24 11:52:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nelabai suprantu straipsnio antrastes kur minima pradeda trauktis, tai juk viskas gi buvo 2019metais o dabar atsinaujine darbai vyksta pilnu tempu ir niekas nesitraukia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų