Užsienio reikalų ministras: Lietuva keltų ES sankcijų klausimą dėl žmogaus teisų pažeidimų Kryme

Gavusi įrodymų, Lietuva keltų Europos Sąjungos (ES) sankcijų klausimą dėl žmogaus teisų pažeidimų Kryme, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Lietuva galėtų pasiūlyti paramą galimoms Europos Sąjungos sankcijoms, kai tik Ukraina bus pasirengusi dalytis įrodymais, žmonių sąrašais, kurie piktnaudžiavo žmogaus teisėmis šiuo metu okupuotose Krymo ir Rytų Ukrainos teritorijose“, – spaudos konferencijoje sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Tą jis pareiškė po Kijeve vykusio susitikimo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.

ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitarė į sankcijų sąrašą įtraukti keturis aukšto rango Rusijos pareigūnus, laikomus atsakingais už Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimą ir susidorojimą su jo šalininkais.

Blokas dar spalį į sankcijų sąrašą įtraukė šešis pareigūnus, siejamus su pernai įvykusiu A. Navalno apnuodijimu nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Be to, ES jau anksčiau ne vieną kartą skelbė Rusijai sankcijas dėl 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos ir karo Rytų Ukrainoje kurstymo.

Susitikimo metu G. Landsbergis su D. Kuleba aptarė klausimus, susijusius su pandemijos valdymu, skiepijimu, Ukrainos integracija į Europą, situaciją Baltarusijoje ir Rusijoje.


Rašyti komentarą...
V
Vai
2021-02-23 22:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada ministeri padarysi savo Lietuvo tvarka tada jau galėsi jei sugebėsi ,, varge,, kištis į kitų valstybių reikalus bet yra didelė rizika gali gaut į kupra
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų