Kaupiančiųjų pensijai laukia pokyčiai: liko paskutiniai metai

Jau kiek daugiau nei po metų privačiuose II pakopos pensijų fonduose kaupusiems gyventojams gauti visą sutaupytą sumą bus sunkiau. Priverstinio anuiteto, arba pastovių pinigų išmokų, sutartį šiuo metu turi pasirašyti tik susitaupę bent 17 tūkst. eurų, tačiau jau nuo 2020 m. ši riba ženkliai sumažės.

Tuo metu anuitetą bus privaloma įsigyti visiems, sukaupusiems bent 10 tūkst. eurų. Tiesa, kaip rašoma su mokesčių bei pensijų reforma gyventojus supažindinančiame tinklalapyje kiek.lt, jeigu žmogus II pakopos pensijų fonde bus sukaupęs 3000 eurų jam bus išmokama vienkartinė išmoka. Jei sukaupta 3001 – 10 000 eurų, jau bus mokamos periodinės išmokos.

Tačiau tai ne vienintelė naujovė, gyventojų laukianti po kiek daugiau nei vienerių metų. Šiuo metu anuitetus privačių pensijų fondų dalyviai gali įsigyti iš gyvybės draudimo bendrovių, bet jau nuo 2020 m. vienintele jų teikėja taps „Sodra“.

Anot socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, po šios pertvarkos II pakopoje sukauptos lėšos bus atskirtos nuo bendro „Sodros“ biudžeto ir administruojamos atskirai.

Be to, asmenims bus pradėti siūlyti kelių rūšių anuitetai – standartiniai ir atidėtieji. Kokie jų skirtumai?

Kai bus įsigyjamas standartinis anuitetas, pensijų anuiteto gavėjui mirus, sutartis pasibaigs ir išmokos niekam nebus mokamos. Standartinio anuiteto atveju pensijų išmokos bus pradėtos asmeniui mokėti iš karto.

Na, o atidėtojo anuiteto atveju, pensijų fondo dalyvis jį įsigytų vos sulaukęs pensijinio amžiaus, tačiau pačios išmokos būtų pradėtos mokėti tik žmogui sulaukus 85 m. ir būtų mokamos iki pat jo mirties. 

Nuo senatvės pensijos amžiaus pradžios iki 85 metų asmuo gautų periodines išmokas iš savo pensijų fondo – šie pinigai yra paveldimi.

Vis dėlto, kokie bus anuitetų kainų pokyčiai netolimoje ateityje, kiek.lt būsimiesiems pensijų gavėjams nenurodo. Tiesa, valdžios institucijos aiškina esą tai, kad anuitetus galės mokėti tik „Sodra“, pastaruosius turėtų atpiginti.  

Aiškinama, kad už anuiteto gavimą privaloma sumokėti vienkartinį mokestį dėl to, kad jo mokėtojas negali apskaičiuoti, kiek tiksliai gyvens lėšas kaupęs asmuo. Tačiau mokėtojas įsipareigoja išmokas mokėti iki pat gavėjo mirties net ir tais atvejais, kai žmogaus sukauptų pinigų nebepakanka. 

„Sodra“ ir Socialinės apsaugos bei darbo ministerija primena, kad pensijų anuitetus pagal sutartis, sudarytas iki 2019 m. gruodžio 31 d., gyvybės draudimo bendrovės mokės pagal sutarčių sąlygas iki tol, kol pasibaigs jų mokėjimo terminas. Tai reiškia, kad iki minėtos datos sudarysimos sutartys dėl anuiteto mokėjimo su gyvybės draudimo bendrovėmis toliau liks galioti.

 


Rašyti komentarą...
N
Nekenčiubmentų
2018-11-11 12:16:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vogt reikia iš s**p***stos vyriausynės
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų