„Tikimės, kad jau kitų metų vasarą Kudirkos Naumiesčio ir aplinkinių vietovių gyventojai galės sklandžiai judėti naujuoju tiltu“, – pranešime sakė laikinasis „Via Lietuvos“ vadovas Martynas Gedaminskas.
Pasak Kudirkos Naumiesčio seniūno Edvardo Belevičiaus, gyventojai be šio tilto iš esmės neturi kito tiesaus išvažiavimo į rajono centrą.
„Tiltas jau buvo gana liūdnos būklės, skaičiuoja daugiau kaip 80 metų ir jis buvo tikrai nepritaikytas tokiam transporto priemonių srautui bei tokiems svoriams. Dėl siaurų praėjimų, surūdijusių turėklų pėstiesiems vaikščioti šiuo tiltu taip pat buvo nesaugu“, – pranešime teigė E. Belevičius.
Anot jo, tiltu per Šešupės upę per parą pravažiuoja daugiau kaip 1,2 tūkst. automobilių.
Senasis tiltas bus nugriautas ir iki 2026 metų rugpjūčio pastatytas naujas, o šviesoforu reguliuojamas laikinas tiltas bus pastatytas iki liepos mėnesio. Ant būsimo 73 metrų ilgio ir beveik 11 metrų pločio tilto bus įrengtos dvi eismo juostos ir pėsčiųjų takas.
„Via Lietuvos“ teigimu, naujas tiltas kelyje Vilkaviškis–Šakiai bus pastatytas išlaikant tokius pat konstrukcijų sprendimus, kadangi jis įtrauktas į kultūros paveldo objektų sąrašą.
Pirmasis medinis tiltas per Šešupę šioje vietoje pastatytas 1877 metais, per Pirmąjį pasaulinį karą 1914 metais jis buvo sudegintas, vėliau – 1915 ir 1917 metais buvo atstatyti mediniai tiltai, o naujas gelžbetoninis tiltas atidarytas 1939-aisiais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!