• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Kaune atidarytas didžiausias elektromobilių įkrovimo parkas Baltijos šalyse.

Penktadienį Kaune atidarytas didžiausias elektromobilių įkrovimo parkas Baltijos šalyse.

REKLAMA

Jį įrengusios elektromobilių krovimo infrastruktūros tinklo vystytojos „Eleport" vadovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse Kazys Pupinis teigia, kad šalia Kauno „Akropolio“ įrengta 20 stotelių, kuriose gali krautis 40 automobilių.

„Jeigu kažko nepraleidome, tai didžiausias toks projektas ne tik Baltijos šalyse, bet ir Vidurio ir Rytų Europoje“, – penktadienį parko atidarymo metu teigė K. Pupinis.

Kaip praneša „Eleport“, dvi savaites nuo atidarymo elektromobilių vairuotojai stotelėse galės nemokamai krauti automobilius.

Atidaryme dalyvavęs Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius tikino, kad tokia infrastruktūra paskatins visuomenę pereiti prie elektromobilių.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikiuosi, kad po dviejų metų, esant tokiai gerai infrastruktūrai, įmanoma pasiekti, kad elektromobilių būtų parduodama daugiau nei vidaus degimo variklių“, – komentavo eurokomisaras.

REKLAMA

Pirmasis tokio dydžio projektas

Anot Kauno „Akropolio“ valdytojos Brigitos Kuodytės, tai pirmasis tokio dydžio projektas įgyvendintas prie prekybos centro. Tuo metu Kauno miesto savivaldybės atstovas Martynas Matusevičius pabrėžė, kad tai pirmasis toks parkas mieste.

„Džiaugiuosi, kad tapome pirmu prekybos centru, įgyvendinančiu tokį ambicingą ir aukštos kokybės projektą“, – tvirtino B. Kuodytė.

„Smagu matyti, kad „Eleport“ parodė iniciatyvą ir pirmi Kaune padarė projektą, kuris yra ne tik žadėtas, bet ir matomas“, – teigė M. Matusevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot „Eleport“ elektromobilių krovimo stotelės bus vidutinio arba ilgojo krovimo, tad vienas elektromobilis krausis nuo pusvalandžio iki valandos su puse. Ilgojo krovimo stotelės, anot bendrovės, įrengtos antrajame „Akropolio“ aukšte.

„Eleport“, tai Estijos startuolis užsiimantis elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimu. Veiklą Lietuvoje bendrovė pradėjo 2022 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų