2009 m. spalio mėnesį vidutinė natūralaus (4,38 proc. riebumo ir 3,41 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 686,5 Lt/t.
Pieno gamintojams, parduodantiems daugiau kaip 40 t pieno per mėnesį (daugiau kaip 1,3 t per dieną), stambiausios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės (AB „Pieno žvaigždės“, AB "Rokiškio sūris", AB "Žemaitijos pienas", AB "Vilkyškių pieninė“, UAB "Marijampolės pieno konservai") spalio mėnesį mokėjo vidutiniškai 849 Lt/t natūralaus pieno (4,34 proc. riebumo ir 3,48 proc. baltymingumo, be priemokų ar nuoskaitų). Ši kaina yra apie 20 proc. didesnė už vidutinę pieno supirkimo kainą. Pažymėtina, kad supirkto pieno dalis iš ūkininkų, tiekiančių daugiau kaip 40 t pieno per mėnesį, sudaro apie 29 proc. viso šių įmonių supirkto pieno kiekio.
Tų pačių įmonių perkamo pieno iš smulkiųjų pieno gamintojų, parduodančių mažus pieno kiekius, kaina nesiekia vidutinės šalies pieno supirkimo kainos. Todėl viena iš realiausių galimybių derėtis dėl didesnių pieno supirkimo kainų – pieno gamintojų kooperacija.
Lietuvos pieno sektoriuje 1–5 karvių laikytojai sudaro apie 72 proc. visų pieno gamintojų, tiekiančių pieną į rinką. Tačiau jų parduodamo pieno dalis nuolat mažėja ir šiuo metu sudaro 17,6 proc. Pieno gamintojų, turinčių 6–14 karvių, yra 20 proc., o pieno gamintojų, laikančių 15 ir daugiau karvių – 8 proc.