Jūsų partneris uždirba pakankamai. Gal norėtumėte atgal į šeimą?

Daugiau kaip 61 proc. Lietuvos dirbančių moterų nenorėtų atsidėti tik šeimai ir vaikams, net jei sutuoktinio gaunamos pajamos leistų nedirbti. Tuo pat metu beveik 26 proc. vyrų sutiktų tapti namų šeimininkėmis, jei pragyvenimui užtektų partnerės pajamų.

Tokias išvadas pateikia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt, atlikęs tyrimą „Atgal į šeimą?“.

„Jau nieko nestebina dailiosios lyties atstovės, vadovaujančios stambioms Lietuvos ir tarptautinėms kompanijoms. Moterys labai aktyviai stumia vyrus ir iš viduriniosios grandies vadovų. Anot bendrovės Hay Group, vadovės, užimančios aukščiausius postus, uždirba vidutiniškai 5 proc. daugiau nei jų kolegos vyrai, - sako cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - įkvėptos sėkmės, moterys, kaip rodo mūsų tyrimas, vis mažiau mąsto apie grįžimą į šeimą, prie namų židinio. O vyrams mintis imtis namų ruošos ir vaikų priežiūros jau neatrodo neįmanoma.“

Tik 5 proc. moterų rinktųsi šeimą, namus, nes tai, jų nuomone, ir esąs tikrasis moters pašaukimas. Tačiau visiškai priešingai mano 61,5 proc. respondenčių. Daugiau kaip pusei iš jų atrodo, kad namuose per mažai veiklos ir iššūkių, o 5,5 proc. moterų tiesiai šviesiai pareiškia, kad nemato savęs prie viryklės ar sėdinčios su vaikais. Dar 25,5 proc. darbingo amžiaus moterų dirba todėl, kad nori turėti savo pajamų ir nepriklausyti nuo partnerio. Tiesa, gyventi iš vyro uždirbamų pinigų, jei jų bus pakankamai, sutiktų irgi ne taip jau mažai – kas trečia tyrimo dalyvė.

REKLAMA

„Vyrų požiūris į šeimą ir darbą vis dar gana konservatyvus – klasikinės nuomonės, kad būtent vyras privalo išlaikyti šeimą – laikosi 39,6 proc. vyrų. Nors tik 2,3 proc. respondentų pasirodė nevyriška prižiūrėti vaikus ar gaminti valgyti, tačiau atsidėti šeimai ir namams, jei sutuoktinė uždirbtų pakankamai, kol kas linkę ne tiek daug stipriosios lyties atstovų – tik 25,6 proc,“ - tyrimo rezultatus pristato cvmarket.lt specialistė.

Dar 27,9 proc. respondentų sprendimą rinktis darbą, o ne imtis namų šeimininkės pareigų motyvuoja tuo, kad rūpintis namais nuobodu, šis darbas monotoniškas. Finansinę nepriklausomybę nuo partnerės kaip priežastį, kodėl rinktųsi darbą, o ne šeimą, namus, įvardija tik 4,6 proc. vyrų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų