JAV viceprezidentas: Europa turi padidinti savo energetikos saugumą

JAV viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) šeštadienį pareiškė, kad Europai atėjo laikas imtis veiksmų, didinančių jos energetikos saugumą, taip pat perspėdamas, kad „patirtis rodo“, jog Rusija nevengia naudoti energetikos išteklių tiekimo kaip ginklo.

Kalbėdamas Stambule per politikos tyrimų centro „Atlantic Council“ organizuotą konferenciją, J.Bidenas sakė, kad Europai reikia suintensyvinti pastangas, kad būtų „užtikrinta diversifikacija“, kuri mažintų priklausomybę nuo Rusijos tiekiamos naftos ir dujų.

Pasak jo, krizė Ukrainoje dar kartą parodė „Rusijos patirtį naudoti energetikos išteklių tiekimą kaip tam tikrą politinį ginklą prieš kaimynus“.

„Tai milžiniška strateginė problema“, – viceprezidentas sakė konferencijos dalyviams.

J.Bidenas pabrėžė, kad „Rusija liks ir turėtų likti“ Europai svarbi energetikos išteklių tiekėja.

Tačiau jis aiškino, kad „Rusija gali būti žaidėja, bet privalo laikytis žaidimo taisyklių. Ji negali sukčiauti šiame žaidime.“

J.Bidenas gyrė veiksmus, kurių ėmėsi kai kurios Europos Sąjungos (ES) narės, tarp jų Lietuva ir Slovakija, diversifikuodamos savo energetikos išteklių šaltinius, bet sakė, kad „negalime ilsėtis ant laurų – turime užbaigti darbą“.

REKLAMA

„ Dabar laikas veikti“, – sakė jis.

2009-aisiais Europą ištiko viena iš didžiausių visų laikų energetikos krizių, kai Rusija nutraukė energetikos išteklių tiekimą per Ukrainą šaltos žiemos viduryje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų