• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV biudžeto deficitas 2022 metais sumažėjo perpus

JAV biudžeto deficitas 2022 metais sumažėjo perpus iki 1,4 trln. JAV dolerių, ekonomikai atsigaunant po COVID-19 pandemijos ir sumažėjus paramai skirtoms išlaidoms, penktadienį pranešė vyriausybė. 

JAV biudžeto deficitas 2022 metais sumažėjo perpus iki 1,4 trln. JAV dolerių, ekonomikai atsigaunant po COVID-19 pandemijos ir sumažėjus paramai skirtoms išlaidoms, penktadienį pranešė vyriausybė. 

REKLAMA

Su COVID-19 susijusios išlaidos, skirtos tokiems dalykams kaip nedarbo išmokos bei kitos programos, sumažėjo, kai didžiausia pasaulio ekonomika atsigavo po viruso protrūkio, o verslas ėmė grįžti į įprastas vėžes. 

Biudžeto deficitas sumažėjo „didžiausiu rodikliu per vienerius metus“, penktadienį pareiškė Iždo departamentas ir Baltųjų rūmų valdybos ir biudžeto komitetas (OMB).

Prie deficito sumažėjimo prisidėjo tai, kad buvo surinkta daugiau mokesčių iš gyventojų ir įmonių išaugus užimtumui, o pajamos iš mokesčių per fiskalinius metus, pasibaigusius rugsėjo 30 dieną, išaugo rekordiniais 850 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 2021 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas Joe Bidenas pasveikino deficito sumažėjimą kaip atgimstančios ekonomikos įrodymą, likus vos trims savaitėms iki labai svarbių lapkričio mėnesį įvyksiančių kadencijos vidurio rinkimų, kurie apspręs, kuri partiją turės daugumą Kongrese.

REKLAMA

Džiaugdamasis dėl „didžiausio kada nors užfiksuoto federalinio biudžeto deficito sumažėjimo“, J. Bidenas pavadino šią plėtrą „dar vienu įrodymu, kad mes atkuriame ekonomiką“. 

Pasak jo, ši plėtra yra „gerų naujienų ekonomikai“ dalis, kuri, jo manymu, gali padėti demokratams sustiprinti savo poziciją rinkimuose, kuriuose šiuo metu prognozuojama respublikonų persvara. 

Iždo sekretorė Janet Yellen savo pareiškime, kuriame kalbama apie JAV skatinamųjų priemonių paketą, pareiškė, jog „šiandieninė bendra biudžeto ataskaita yra tolesnis mūsų istorinio ekonomikos atsigavimo įrodymas“. 

REKLAMA
REKLAMA

Pareiškime pareigūnai taip pat pridūrė, kad JAV „daugiau nei susigrąžino visas per pandemiją prarastas darbo vietas“. 

Nuo 2021 metų pradžios ekonomika sukūrė daugiau nei 10 mln. darbo vietų, o nedarbas grįžo į priešpandeminį lygį. 

Pastarųjų fiskalinių metų rodikliai parodė, kad vyriausybės išlaidos sumažėjo 550 mlrd. JAV dolerių iki 6,3 trln. JAV dolerių, iš dalies atspindėdamos su COVID-19 susijusių išlaidų sumažėjimą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi išaugo išlaidos tokioms kategorijoms kaip studentų paskolos, priduriama pranešime. 

Tai buvo pirmasis išlaidų kritimas nuo 2013 metų, žurnalistams pabrėžė Iždo pareigūnai.

Apie federalinio biudžeto deficito sumažėjimą pranešta po to, kai J. Bidenas paskelbė apie planus atleisti studentus nuo dalies paskolų, paimtų studijoms apmokėti.

Šis pasiūlymas sukėlė daug ginčų tarp demokratų ir respublikonų.

Respublikonai kaltina J. Bideną pinigų švaistymu minėtai priemonei, teigdami, jog viešosios lėšos gali būti naudojamos veiksmingiau.

REKLAMA

Priemonės poveikis rugsėjį siekė 430 mlrd. JAV dolerių, tačiau Iždo departamentas nesitiki ateityje pamatyti „panašių didelių pokyčių“, nebent būtų vykdomi tolesni politikos pakeitimai.

Remiantis duomenimis, pastaraisiais fiskaliniais metais JAV vyriausybės skolinimasis išaugo 2 trln. JAV dolerių iki 24,3 trln. JAV dolerių – ši suma vis dar yra artima didžiausios pasaulio ekonomikos dydžiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų