Latvijos žiniasklaida praneša, kad iš „Latvijas Krajbanka“ galėjo dingti milijonai latų.

(Papildyta 20.04) I. Šimonytės teigimu, kurią citavo BTV, akcentuojama, kad situacija su „Latvijas Krajbanka“ kelia pavojų ir Lietuvos „Snorui“, nes gali sumažėti pastarojo banko turto vertė. Taip pat teigiama, kad situacija Lietuvos „Snore“ ir Latvijos banke gali įtakoti šalių socioekonomines sferas.

(Papildyta 19.33) Latvijos Valstybinės policijos vadovas Intas Kuzis žurnalistams pranešė, kad „Latvijas Krajbankа“ konstatuotas apie 100 mln. latų (apie 490 mln. Lt) trūkumas. Lietuvoje iš „Snoro" dingo apie milijardas litų.

(Papildyta 14.06) Latvijos policija sulaikė keletą aukščiausių banko „Latvijas Krajbanka“ vadovų, tarp jų ir banko prezidentą Ivarą Prieditį.

Jie sulaikyti norint išsiaiškinti, kodėl banke trūksta didžiulių pinigų sumų. Dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kol kas išsamesnės informacijos nepateikiama.

Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisijos taryba pirmadienio vakarą nusprendė sustabdyti banko „Latvijas Krajbanka“, priklausančio Lietuvos bankui SNORAS, visų finansinių paslaugų teikimą.

Sprendimas priimtas dėl to, kad banke konstatuotas lėšų trūkumas, apie tai pranešta Latvijos generalinei prokuratūrai.

Latvijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl banko „Snoras“ iš dalies valdomo „Latvijas Krajbanka“ pinigų dingimo.

REKLAMA

Įtariama, kad iš šio Latvijos banko dingo didžiuliai pinigų kiekiai. Finansų ir rinkos kapitalo komisija pastebėjo lėšų trūkumą.

Latvijos Finansų ir kapitalo rinkos komisija (FKRK) pirmadienį tarybos posėdyje nusprendė sustabdyti banko „Latvijas Krajbanka“ (LK) veiklą ir visų finansinių paslaugų teikimą. Sprendimas priimtas radus lėšų trūkumą, buvo kreiptasi į prokuratūrą.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė, paklausta, kokios įtakos gali turėti Latvijoje veikusio Lietuvos ,,Snoro“ bankui priklausančio „Latvijas Krajbanka“ veiklos apribojimas, sakė, kad priklausomai nuo to, kokia padėtis yra tame banke, gali mažėti ,,Snoro“ turto vertė.

,,Latvijoje dukterinės ,,Snoro“ banko bendrovės veikla taip pat sustabdyta, nustačius tam tikrų neatitikimų tarp to, kas buvo deklaruojama finansinėse ataskaitose, ir faktiškai yra banke. Latvijos vyriausybė nepriėmė sprendimo nacionalizuoti banką, bet ji ir negalėjo nacionalizuoti „Latvijas Krajbanka“, nes didžiausia ,,Snoro“ akcininkė LR vyriausybė per banką ,,Snoras„ valdo nemažą dalį ir šio banko“, - sakė I. Šimonytė.

Todėl, jos teigimu, mūsų kaimynams visai pakako moratoriumo.

,,Bendradarbiaudami aiškinsimės, kaip ir šią problemą spręsti“, -antradienį sakė finansų ministrė.


Rašyti komentarą...
P
PP
2011-11-22 14:27:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kodėl Lietuvos prokurorai nepasielgė taip kaip latviai su įtariamais pažeidėjais ar vagimis? Kodėl dabar meškeriojamas Antonovas ar Baranauskas užsieniuose?
Atsakyti
0

.
...
2011-11-22 15:21:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
latviai sulaike banko vadovus o musiskiai leis jiems dingti...
Atsakyti
0

c
cha-chi
2011-11-22 20:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradejo sukti uodegas konservai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų