Galimybių pasas veikia jau mėnesį – ruošia daugiau pakeitimų?

Iki šiol galimybių pasas veikdavo savaitę, o jai praėjus, tekdavo jo prašyti iš naujo. Tačiau nuo šiol jis galios 1 mėnesį.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, taip pat Registrų centras portalui tv3.lt patvirtino šią informaciją.

Į klausimą, kodėl pakeistas galimybių paso galiojimo laikas ir kokie numatomi su tuo susiję pakeitimai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija atsakė taip:

„Nuo šiandien Galimybių pasas galioja nebe vieną savaitę, bet vieną mėnesį. Tokį sprendimą lėmė didėjantis pasiskiepijusių žmonių skaičius. Tikimės, tai palengvins Galimybių paso naudojimą visiems Lietuvos gyventojams.“

Iki šios dienos Sveikatos apsaugos ministerija turi pateikti Vyriausybei atnaujintą sąrašą pareigų ir darbų, kuriuos galima dirbti neturint galimybių paso.

Tačiau kol kas jis slepiamas nuo visuomenės.

„Planas pirmiausiai bus pristatytas Vyriausybei, o kai bus priimti sprendimai – ir visuomenei (planuojama 2021-08-04)“ – situaciją pakomentavo Sveikatos apsaugos ministro patarėja Aistė Šuksta.

Be to, artimiausiu metu Vyriausybei turėtų būti pateikti pasiūlymai, kokie darbuotojai galės būti nušalinti nuo darbo, jeigu neturės galimybių paso ir kokiais atvejais jo neturintiems nebus mokama ligos išmoka susirgus Covid-19.

Kada įsigalioja Galimybių pasas?

Pasiskiepijus: „Comirnaty“ arba „Moderna“ vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo; „Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo; „Vaxzevria“ vakcina – praėjus 4 sav. po pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės;

Praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės.

Persirgus  Persirgus COVID-19 – 210 d. nuo teigiamo testo rezultato.

Atlikus testą Turint neigiamą COVID-19 testo rezultatą: Antigeno testas galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento; SARS-CoV-2 PGR tyrimas galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.


Rašyti komentarą...
A
Asta
2021-08-02 13:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip jei esi seniau persirges ir turi pakankamai antikūnių? Jie negalioja? Ar skiepija ne tam,kad susiformuotų antikūniai, jei jų nei tikrina,nei pripažįsta?Jei rūpintųsi žmonėmis, darytų visiems antikūnius ir žiūrėtų koks imunitetas susiformavęs,o dabar tik apie skiepus ir revakcinacija tekalba,žmonės turintys imunitetą bet nepasiskiepije lieka užribyje...Nesueina čia kažkaip galai,matyt tikrai valdžiai nelabai tą sveikata rūpi,o kaip skiepus iškišti...
Atsakyti
-2

A
Asta
2021-08-02 13:28:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip antikūniai,jei jų yra pakankamai? Ar valdžiai svarbu tik pliusiukas prie skiepo?
Atsakyti
-2

n
niekonaujo
2021-08-02 13:30:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Slepkit slepkit, mums jo nereikia, tai galit ir slepti ta savo pasa, nieko naujo neisgalvosit, tas pats, per ta pati, draudimai, bauginimai, melagystes....
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų