naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Absoliuti dauguma, arba 92 proc., Latvijos gyventojų yra susirūpinę dėl pragyvenimo brangimo, parodė naujausias Eurobarometro tyrimas.

Absoliuti dauguma, arba 92 proc., Latvijos gyventojų yra susirūpinę dėl pragyvenimo brangimo, parodė naujausias Eurobarometro tyrimas.

REKLAMA

Europos Parlamento atstovas spaudai Latvijoje Janis Krastinis naujienų agentūrai LETA pareiškė, kad dėl augančių pragyvenimo išlaidų visoje Europos Sąjungoje (ES) susirūpinę daugiau kaip devyni iš dešimties respondentų. Dėl kainų kilimo ypač susirūpinę Graikijos, Kipro, Italijos ir Portugalijos gyventojai.

Antra dažniausiai minėta problema – ją nurodė vidutiniškai 82 proc. respondentų ES – yra skurdo ir socialinės atskirties grėsmė, o trečioje didžiausią rūpestį keliančių problemų sąrašo vietoje atsidūrė klimato kaita ir galimas karo Ukrainoje išplitimas į kitas šalis (81 proc.). Tuo tarpu Latvijoje apklausti gyventojai labiausiai nerimauja dėl pragyvenimo brangimo, po to – dėl karo Ukrainoje išplitimo į kitas šalis (83 proc.) ir dėl branduolinės katastrofos rizikos (78 proc.).

Pasak J. Krastinio, piliečiai tikisi, kad ES ir toliau ieškos sprendimų, kaip sušvelninti įvairių iškilusių ir vis kylančių krizių poveikį. Tvirta parama Europos Sąjungai pagrįsta pastarųjų metų patirtimi, kai blokas parodė įspūdingą gebėjimą susivienyti ir veiksmingai spręsti problemas.

REKLAMA

Visgi priemonės, kurių imasi nacionalinės vyriausybės ar ES institucijos, siekdamos spręsti su pragyvenimo išlaidų augimu susijusias problemas, šiuo metu tenkina tik trečdalį europiečių. Latvijoje priemonėmis, kurių ėmėsi vyriausybė spręsdama šias problemas, patenkinti tik 22 proc. respondentų, o priemonės, kurių buvo imtasi ES lygmeniu, tenkina tik 24 proc. apklaustųjų šalyje.

REKLAMA

Tyrimas taip pat parodė, kad žmonės vis labiau jaučia daugialypės krizės pasekmes.

Beveik pusė, arba 46 proc., ES piliečių sako, kad jų gyvenimo lygis jau pablogėjo dėl COVID-19 pandemijos padarinių, Rusijos karo Ukrainoje ir jo paskatinto kainų kilimo.

Dar 39 proc. apklaustų europiečių pažymėjo, kad jų gyvenimo lygis dar nepablogėjo, bet jie mano, kad tai įvyks 2023 metais.

Be to, dalis respondentų, kuriems dažnai arba kartais būna sunku apmokėti sąskaitas, nuo 2021 metų rudens padidėjo nuo 30 iki 39 procentų.

REKLAMA

Latvijoje 38 proc. respondentų pareiškė, kad jų gyvenimo lygis pablogėjo, o dar 40 proc. mano, kad tai įvyks 2023-aisiais. Su sunkumais apmokant sąskaitas dažnai arba kartais susiduria 34 proc. latvių.

Eurobarometro rudens apklausa buvo atlikta visose ES valstybėse narėse spalio 12–lapkričio 7 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų