Pirmoji rugpjūčio mėnesio prekyba prasidėjo stipriu JAV dolerio pigimu. Pagrindinė pasaulio rezervinė valiuta ženkliai susilpnėjo euro ir svaro atžvilgiu. Nors trumpuoju laikotarpiu doleris atrodo perparduotas, tačiau galimas tolesnis jo pigimas.
Rinka pirmadienį buvo linkusi daugiau dėmesio skirti rizikingesniais laikomiems aktyvams. Europos akcijų biržų indeksas FTSEurofirst 300 pakilo 2,4% iki trijų mėnesių aukštumų. JAV indeksai Dow Jones ir S&P 500 spurtavo aukštyn atitinkamai 1,99% ir 2,20%. Susilpnėjęs JAV doleris kilstelėjo naftos žaliavos (WTI) kainą virš 81 JAV dolerių už barelį.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas pirmadienį pakilo 0,92% iki 1,3178 lygio. Buvo įveiktas pakankamai reikšmingas 1,3130 lygis, kuris atvėrė tolimesnį kelią aukštyn. Šiandien euro pirkėjų akys galėtų krypti į 1,3200 ir 1,3250 lygius. Kursui krentant žemyn palaikymas turėtų būti sulauktas 1,3130/00 regione.
Vakar paskelbtas JAV ISM verslo aktyvumo gamybos sektoriuje indeksas (55,5) buvo didesnis nei prognozuotas (54,2). Rizikingiems aktyvams buvo palankūs ir FED vadovo B.Bernanke komentarai. Visgi kol kas dolerio nepalaiko nei geros, nei prastos naujienos iš JAV. Tačiau ko gero tai laikina. Savaitei artėjant į pabaigą skelbiamų rodiklių įtaka didės, o svarbiausių darbo rinkos duomenų investuotojai sulauks penktadienį.
Nors JAV doleris atrodo perparduotas, tačiau resursų euro stiprėjimui vis dar yra. Vieningą Europos valiutą galėtų palaikyti palankūs Europos centrinio banko (ECB) komentarai. ECB posėdis vyks ketvirtadienį.
Šiandien JAV skelbia vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčius, nebaigtų būsto pardavimo sandorių skaičių, gamyklų užsakymų duomenis. Euro zona skelbs gamintojų kainų indeksą.
Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas vakar kilo 1,17% iki 1,5885 lygio. Tai buvo aštunta svaro brangimo diena paeiliui. Kursas pasiekė 1,5900 lygį – aukščiausią nuo šių metų vasario mėnesio. Toliau laukiamas kurso kilimas iki 1,6000 lygio, tačiau abejojama, ar jis bus nepertraukimas, kaip iki šiol.
Vakar paskelbtas D.Britanijos verslo aktyvumo indeksas pramonėje indeksas (57,3) atitiko analitikų lūkesčius. Ko neatsigauna vartojimas, pramonė išlieka labai svarbiu bendro vidaus produkto komponentu. Šiandien skelbiamas verslo aktyvumo indeksas statybų sektoriuje.
JAV dolerio ir Japonijos jenos kursas prekybą baigė ties 86,43 lygiu. Svarbiu palaikymo lygiu išlieka 85.95 lygis, pardavėjų pasipriešinimas juntamas 87,0 prieigose. JAV doleriui pagelbėtų geros naujienos iš JAV, tačiau pastaruoju laiku jų stokojama. Įdomu, tai kad vakar Japonijoje buvo įvedinėjamos naujos prekybos taisyklės mažmeniniams prekeiviams. Prekybos svertas buvo sumažintas nuo 400 iki 50, o kitąmet planuojamas sumažinimas net iki 25. Mažmeniniai prekeiviai sudaro apie 20-30 proc. visos Tokijo išvestinių finansinių priemonių rinkos apyvartos. Tai galėjo neigiamai veikti JAV dolerį, kadangi investuotojams reikėjo uždarinėti „long“ pozicijas ir jas pertvarkyti.