Estijos prokuratūra: pervedimai per „Swedbank“ – „Danske Bank“ tiriami

Estijos generalinė prokuratūra įtarimus dėl galimų milijoninių pervedimų per „Swedbank“ įtraukė į šiuo metu vykstantį pinigų plovimo per „Danske Bank“ tyrimą, tačiau neatmetama, jog bus pradėta nauja byla, ketvirtadienį pranešė estų dienraštis „Postimees“.

„Dabar paskelbti duomenys yra susiję su „Danske Bank“, todėl mes tuos įtarimus tikriname „Danske Bank“ byloje. Tačiau negalime atmesti galimybės, jog prireikus bus pradėta nauja byla arba bus atskirta šiuo metu tiriamos baudžiamosios bylos medžiaga“, – pareiškė generalinės prokuratūros atstovė spaudai Olja Kivistik.

Kaip pranešė Švedijos televizija SVT, įtariama, kad per „Swedbank“ buvo beveik dešimtmetį sistemingai plaunamos didelės pinigų sumos – tarp „Swedbank“ ir „Danske Bank“ padalinių Baltijos šalyse buvo pervesta mažiausiai 40 mlrd. Švedijos kronų (apie 3,8 mlrd. eurų).

Estijos finansų inspekcija antradienį pareikalavo, kad „Danske Bank“ per aštuonis mėnesius nutrauktų veiklą Estijoje. Tai darydamas, bankas turi atsižvelgti į savo dabartinių klientų interesus, pažymėjo institucija.

Per „Danske Bank“ padalinį Estijoje 2007–2015 metais buvo pervesta apie 200 mlrd. eurų ir didžioji dalis šios sumos, regis, buvo kilusi iš neaiškių šaltinių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų