Graikijos pasitraukimas iš euro zonos gali tapti stambaus masto katastrofa - šalis neišvengtų socialinių neramumų, rekordinės infliacijos ir karinio perversmo. Tokią nuomonę išsakė britų rizikos draudimo fondo „Toscafund“ analitikai.

Jeigu Graikija paliks euro zoną, naujos valiutos įvedimas šalyje bus neįmanomas, o delsimas paskatins „indėlių iš bankų atsiėmimą ir kapitalo nutekėjimą“, mano ekonomistai.

Be to, analitikai prognozuoja hiperinfliaciją, masinę emigraciją ir Graikijos izoliaciją finansų rinkose. „Infliacija šiuo atveju savo tempais primintų situaciją Zimbabvėje. Ateityje vis daugiau žmonių, negalinčių palikti šalies, lauks gyvenimas už skurdo ribos, prasidės socialiniai neramumai“, - pareiškė vienas ekspertas.

Per sausio 9 d. Berlyne vykusį Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozi susitikimą Europos lyderiai dar kartą ragino Atėnus imtis būtinų priemonių susitarimams, pasiektiems su tarptautiniais kreditoriais, vykdyti, ir pareiškė, kad priešingu atveju yra pasirengę atsisakyti teikti Graikijai finansinę paramą.

Kartu A. Merkel pareiškė, kad Vokietija ir Prancūzija padarys viską, kad Graikija liktų euro zonoje, bet ir iš pačios šalies tikimasi didžiulių pastangų.


Rašyti komentarą...
g
geras burzujus
2012-01-13 11:13:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
vo cia tai skele - tiesiai sviesai pasake, nepatinka klausyti ka liepiam - ivesim karine diktatura, bet vistiek nuo laisvos rinkos kurso niekur nukrypti neleisim, alternatyvu jokiu nera ir negali buti, jei alternatyvu kas megins ieskot - per tokias iniciatyvas su tankais pervaziuosim, napalmu isdeginsim - o patirties jau turim, graziai graiku kaimai ir miestai po napalmu 1947 metais dege...
Atsakyti
0

z
zzz
2012-01-13 11:29:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ko niekas neatsimena islandijos, spjove i visus bankus ir jokios zimbadves neprimena??
Atsakyti
0

a
as
2012-01-14 22:09:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoj tik laiko klausimas - irgi panasiai tuoj bus...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų