REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Euras ir svaras ketvirtadienį smuktelėjo JAV dolerio atžvilgiu, ekonominiams duomenims signalizuojant apie didėjančias recesijos perspektyvas Europoje.

Euras ir svaras ketvirtadienį smuktelėjo JAV dolerio atžvilgiu, ekonominiams duomenims signalizuojant apie didėjančias recesijos perspektyvas Europoje.

REKLAMA

Pasaulinės akcijų rinkos šią savaitę šiek tiek atsigavo po dar vieno nuosmukio, o naftos kainos toliau leidosi.

Ekonomikos augimas euro zonoje birželį traukėsi, rodo atidžiai stebimo tyrimo rezultatai, aukštoms kainoms sustabdžius stiprų atsigavimą po koronaviruso pandemijos padarytos žalos.

„S&P Global“ mėnesinis pirkimo vadybininkų indeksas (PMI) birželį nukrito iki 51,9 punkto, palyginti su 54,8 punkto gegužę. 

Rodiklis, didesnis nei 50 punktų, rodo augimą.

PMI duomenys taip pat parodė, kad Didžiosios Britanijos privataus sektoriaus verslo veiklos apimtys dėl didelės infliacijos smuko į žemiausią lygį per daugiau nei metus.

Naujausi duomenys slegia pagrindinių Europos valiutų kursus, ypač atsižvelgiant į tai, kad užsienio valiutų rinkos laikomos aiškesniu šalių ekonominės būklės rodikliu, palyginti su akcijų rinkomis, kuriose veikia daug tarptautinių įmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasaulio ekonomiką ir toliau varžo dideli pasiūlos sukrėtimai, kurie didina infliaciją ir stabdo augimą“, – pažymėjo „Citi“ analitikas Nathanas Sheetsas, pridūręs, kad ekonomikos nuosmukio tikimybė pasiekė 50 procentų.

REKLAMA

Analitikai jau kurį laiką šneka, kad dėl staigaus pasaulinių palūkanų normų didinimo, kuriais siekiama atvėsinti infliaciją, pasaulio ekonomika gali imti trauktis.

JAV Federalinio rezervo sistemos (FRS) vadovas Jerome'as Powellas trečiadienį pareiškė, kad nuosmukis artimiausiu metu yra „tikrai tikėtinas“.

Pasak jo, „infliacijos augimas akivaizdžiai nustebino per pastaruosius metus ir gali būti kitų netikėtumų“.

Šį mėnesį FRS padidino bazinę palūkanų normą 75 procentiniais punktais. Manoma, kad centrinis bankas tokį pat žingsnį žengs liepą, o kai kurie stebėtojai prognozuoja dar du didinimus ateityje.

REKLAMA
REKLAMA

„Deutsche Bank“ vadovas Christianas Sewingas taip pat teigė, kad recesijos kitais metais yra 50 procentų.

Panašias prognozes paskelbė Elonas Muskas, „JP Morgan“ vadovas Jamie Dimonas ir ekonomistas Nourielis Roubinis.

Pasaulio ekonomikos nuosmukio perspektyva ketvirtadienį toliau stabdė naftos kainas, prekybininkams nerimaujant dėl lėtėjančios paklausos.

„Brent“ ir WTI nafta šią savaitę pigo, nepaisant sankcijų Rusijai ir Kinijos laipsniško atsidarymo po karantinų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį po pietų Londono FTSE 100 buvo ūgtelėjęs 0,2 proc. , Frankfurto DAX – smuktelėjo 0,4 proc., Paryžiaus CAC 40 – padidėjo 0,4 proc., o EURO STOXX 50 – pasistiebė 0,2 procento.

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu trečiadienį vakare sumenko nuo 1,0570 iki 1,0499 JAV dolerio už eurą.

Svaras JAV dolerio atžvilgiu atpigo nuo 1,226 iki 1,2204 JAV dolerio už svarą.

„Brent“ nafta ketvirtadienį atpigo 0,3 proc. iki 111,44 JAV dolerio už barelį, WTI nafta – 0,4 proc. iki 105,77 JAV dolerio už barelį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų