REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš JAV įmonės "Dell" vadovą Maiklą Delą (Michael Dell) ir kitus kompanijos direktorius paduotas vienos investuotojos ieškinys, kuriame tvirtinama, kad planas įsigyti už 24,4 mlrd. dolerių kompiuterių gamintojos akcijų yra akcininkų apgaulė, informuoja "Bloomberg".

REKLAMA
REKLAMA

"M. Delas, kuris valdo per 15 proc. trečiosios pasaulyje pagal dydį kompiuterius gaminančios įmonės akcijų, piktnaudžiauja savo, kaip vadovo ir kompanijos pirmininko, statusu "įsigyjant akcijas", - teigiama "Dell" investuotojos Katerinos Kristner (Catherine Christner) ieškinyje, paduotame Delavero valstijos teismui. Pastebima, kad kompanijos vadovai pažeidžia savo įsipareigojimus akcininkams, leisdami kompanijos steigėjui ir privatiems investiciniams fondams "pigiai įsigyti "Dell".

REKLAMA

Šią savaitę paaiškėjo, kad asmeninių kompiuterių gamintoja "Dell" išpirks visas savo akcijas iš atviros rinkos. Sandoris įvertintas 24,4 mlrd. JAV dolerių. Įmonės pranešime skelbta, kad M. Delas ir investicinė įmonė "Silver Lake" akcijas įsigis po 13,65 JAV dolerio už vienetą. Sandoryje taip pat dalyvauja bendrovė "Microsoft", kuri pirks akcijų už 2 mlrd. JAV dolerių, ir keturi bankai.

REKLAMA
REKLAMA

Pareiškime JAV vertybinių popierių ir biržų komisijai (SEC) teigiama, kad "Dell" ir "Silver Lake" ketina užbaigti akcijų išpirkimo sandorį iki lapkričio 5 dienos.

K. Kristner advokatai tvirtina, kad akcijų kaina išpirkimo metu bus su 22 proc. nuolaida, palyginti su "Dell" akcijų verte 2012 m. vasarį, ir leis pasipelnyti iš kompanijos problemų ir "apgauti" akcininkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų