Dėl koronaviruso – nauja piniginė išmoka skatinti gimstamumą

Vos prasidėjus pirmai pandemijos bangai ir įvedus griežtą karantiną, daugelyje šalių buvo spėliojama, ar dažnesnis porų buvimas kartu paskatins gimstamumą. Panašu, kad šie spėjimai pasitvirtino ne visur.

Užsienio žiniasklaida praneša, kad gimstamumas itin sumažėjo vienoje iš labiausiai išsivysčiusių Pietryčių Azijos šalių Singapūre.

Šis miestas-valstybė turi apie 5,7 mln. gyventojų, tačiau jo valdžia gerokai susirūpino, kad dėl koronaviruso jų skaičius gali gerokai sumažėti. Esą prasti lūkesčiai dėl finansinės padėties ir galimo darbo netekimo daugelį verčia atidėti šeimų pagausėjimą.

Taigi šalies Vyriausybė pasiūlė įvesti vienkartinę išmoką tėvams, kurie nuspręstų susilaukti vaikų. Tiesa, kol kas tiksli išmokos suma nėra aiški, dėl jos turėtų būti apsispręsta artimiausiu metu.

Gimstamumo lygis Singapūre yra vienas iš mažiausių visame pasaulyje, tad vietos valdžia jau daugelį metų siekia padidinti šį rodiklį.

„Apklausos rodo, kad dėl Covid-19 kai kurie tėvai nusprendė nukelti tėvystės planus”, – pranešimuose cituojamas Singapūro ministro pirmininko pavaduotojas Heng Swee Keatas.

Jis žadėjo netrukus paskelbti daugiau detalių apie naują išmoką. 

Šiuo metu Singapūre tėvai gali pretenduoti į išmokas, kurių suma siekia 10 tūkst. vietos dolerių. Oficialiu Lietuvos banko kursu tai būtų beveik 6250 eurų.

2018 m. Singapūre gimstamumo lygis pasiekė žemiausią lygį per 8 metus – tada vienai moteriai teko 1,14 gimdymų. Palyginti, Lietuvoje šis rodiklis tais pačiais metais buvo 1,63, o ES vidurkis – 1,54.

Lietuvoje už kiekvieną gimusį ar įvaikintą ir čia deklaruotą vaiką mokama vienkartinė išmoka – 429 eurai. 

Vienkartinė išmoka išmokama vienam iš vaiką auginančių tėvų. Norint gauti šią išmoką, nors vienas iš vaiko tėvų ir vaikas turi būti Lietuvos nuolat gyvenantys asmenys.

Dėl vienkartinės išmokos gimus vaikui, įregistravus vaiko gimimą civilinės metrikacijos įstaigoje ir deklaravus vaiko gyvenamąją vietą Lietuvoje, reikia kreiptis į miesto, kuriame deklaruota gyvenamoji vieta, socialinės paramos skyrių ne vėliau kaip per 1 metus nuo vaiko gimimo.

Taip pat už kiekvieną vaiką iki jo pilnametystės kas mėnesį mokama 60 eurų arba 100 eurų išmoka.

Pernai Lietuvoje gimė 27393 vaikai, o šiemet per pirmus aštuonis mėnesius – 17877.


Rašyti komentarą...
M
Made in Lithuania
2020-10-06 21:14:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip gali būti noras gimdyti, kaip visos išlaidos guls ant vyro pečių. Išmokos juokingos, ypač antrus metus. Norint susilaukti pirmagimio reik turėti pradinį įnašą kaip ir būstui :D
Atsakyti
-1

R
R
2020-10-06 21:42:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam skatinti ta gimstamuma jei dabar vykdomas genocidas pries zmonija .Juk ir taip per daug zmoniu norima sumazint ju skaiciu negydant.Ar kancioms paleist, i pasauli nauja zmoguti?
Atsakyti
-1

F
FXXX
2020-10-06 23:00:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad Lituvoj moterys išsipisinėja. Nenori vaikų.
O su vyrais lietuviais išvis nenori bendrauti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų