Dauguma gyventojų atostogoms planuoja skirti iki 1000 litų Besirenkantys komfortą atsigręžė į kruizus

 Keliones į užsienį planuojantys Lietuvos gyventojai ketina išleisti nedaug: didesnioji jų dalis (40,9 proc.) žada neviršyti tūkstančio litų ribos, kas antras (18,2 proc.) – 2 tūkstančių litų, rodo 2012-ųjų gruodį kelionių agentūros „Krantas Travel“ užsakymu „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Tyrimo duomenys patvirtino jau kelintus metus iš eilės pastebimą tendenciją, kad didžioji dalis gyventojų, planuojančių išlaidas atostogas, joms vidutiniškai numato apie 1,5-2 tūkst. litų biudžetą. Tai yra maždaug tiek, kiek paprastai išleidžiama atostogaujant lietuvių pamėgtuose Pietų Europos kurortuose.

Tačiau kelionių agentūros „Krantas Travel“ direktoriaus Putino Bielskio teigimu, populiariausios kelionių kryptys turi paklausią alternatyvą - kruizines kelias dienas trunkančias keliones Viduržemio, Karibų, Baltijos ir kitų jūrų pakrantėmis. Vis dažniau lietuviai ryžtasi keliauti ir savarankiškai: keltu plaukia į pasirinktą uostą ir tęsia kelionę nuosavu automobiliu.

Tarkime, keltus iš Klaipėdos ar Rygos į Švediją neretai užpildo keliautojai, nusprendę leistis į savarankišką kelionę per Skandinavijos šalis. Kelto bilietai iš Rygos į Stokholmą 2-4 asmenims su automobiliu atsieina apie 1 tūkst. litų, Pasak P. Bielskio, tokią konkurencingą kainą šiomis kryptimis ne visada gali pasiūlyti ir pigių skrydžių bendrovės.

REKLAMA

Ūgtelėjusius vaikus auginančios šeimos atranda Vokietijos pramogų parkus, į kuriuos patogu nuosavu automobiliu nusigauti keliantis iš Klaipėdos į Kylį bei Zasnicą. Lengvojo automobilio perkėlimo kaina svyruoja apie 200 litų, o bilietas didelio komforto neieškančiam keleiviui atsieina mažiau nei 200 litų.

Apklausos duomenimis, keliauti dažniau veržiasi jaunimas. Iki tūkstančio litų biudžetą atostogoms numato daugiau nei pusė jaunuolių iki 29 metų (52,5 proc.) amžiaus. Dažniau pakeisti aplinką už šią sumą ryžtasi ir 30-39 m. amžiaus šalies gyventojai (50,7 proc.). Pasirinkę laisvę svečioje šalyje pasukti bet kuriuo keliu, jie renkasi jau minėtus keltus iš Klaipėdos į Kylį, iš Rygos į Stokholmą, taip pat iš Talino – į Helsinkį.

Šiuos pasirinkimus gerokai išplėtė praėjusių metų „Krantas Travel“ investicijos į keltų bilietų internetu pardavimo sistemą. Dabar patogu internetu įsigyti keltų bilietus net į 12 Baltijos ir Šiaurės jūros uostų: iš Klaipėdos į Kylį, Karlshamną, iš Talino į Helsinkį, Stokholmą, iš Kopenhagos į Oslą, iš Amsterdamo į Niukastlą ir kt.

Tuo tarpu besirenkantys komfortą, anot P. Bielskio, atsigręžė į kruizus.


Rašyti komentarą...
b
būtinai atostogausiu
2013-03-19 13:09:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai teisingas straipsnis aš, kaip ir dauguma lietuvoje skirsiu 2 lt. atostogoms. tai yra iki 1000 lt. Jokiu būdu ne daugiau.
Atsakyti
0

P
Peckel
2013-03-19 13:20:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
tu klysti zmogau dauguma niekur neatostogaus nes nera pinigu,kaip ir as
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų