Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pesimistinį šių metų ekonominės perspektyvos paveikslą papildė niūrios Lietuvos darbo rinkos prognozės dėl smulkiųjų įmonių bankrotų, rašo „Kauno diena“.

REKLAMA

Žlunga statybų įmonės

Dėl bankroto dvi šalies statybos įmonės pranešė numatančios atleisti darbuotojus: Telšių „Žemaitijos statybos kompanija“ atleis 23, o Panevėžio „Ecorus“ – 22 žmones.

Be to, Vilkaviškio A.Bakšio individuali įmonė „Sodyba“ dėl struktūrinių pertvarkymų numato atleisti 7 darbuotojus. Gruodį teritorinės darbo biržos gavo 4 pranešimus apie grupės darbuotojų atleidimus, kuriuose numatoma iš darbo atleisti iš viso 65 darbuotojus.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai visoje Lietuvoje gauta 60 pranešimų apie grupės darbuotojų atleidimus, apie atleidimą iš darbo įspėta 3,5 tūkstančio darbuotojų – atitinkamai trečdaliu daugiau nei 2007-aisiais ir dukart mažiau nei 2006 metais.

Pernai į darbo rinką grąžinti 1007 buvę bankrutavusio Panevėžio „Ekrano“ darbuotojai, jau įdarbinta 60 buvusių bankrutavusios „Alytaus tekstilės“ darbuotojų.

Mažėja smulkiųjų darbdavių

Prie šių bankrutuojančių statybos bendrovių darbuotojų gali prisijungti dar apie 15 tūkstančių žmonių. Tiek, pagal vakar paskelbtą Lietuvos darbo biržos analizę, per šiuos metus planuojama likviduoti darbo vietų. Šis skaičius – beveik trečdaliu didesnis nei pernai.

Lietuvos darbo biržos teigimu, daugiausiai darbo vietų likviduos smulkios, iki 50 darbuotojų turinčios ir įvairias paslaugas teikiančios įmonės. „Smulkios įmonės jautriau reaguoja į pokyčius, priklauso nuo konkurencijos pasauliniu mastu, techninės ir technologinės pažangos, mokesčių, kokybės ir aplinkos normų pasikeitimų“, – rašoma biržos tyrime. 2008-ųjų prognozes biržos ekspertai atliko apklausus 5600 darbdavių.

REKLAMA
REKLAMA

Paslaugų sektoriaus plėtra

Kaip teigiama darbo rinkos prognozės 2008-iesiems dokumente, per šiuos metus planuojama sukurti 52 tūkstančius naujų darbo vietų.

Daugiausiai (80 procentų) visų naikinamų darbo vietų, prognozuojama, bus pramonės ir paslaugų sektoriaus įmonėse: po 40 proc. kiekviename sektoriuje. Prognozuojama, kad daugiausiai darbo vietų bus likviduojama tekstilės gaminių, drabužių siuvimo, maisto produktų įmonėse.

Kita vertus, šių sektorių įmonės darbo rinkai pateiks ir naujai sukuriamų etatų.

Birža prognozuoja, kad pramonės įmonės 2008 metais sukurs apie 16 tūkstančių naujų darbo vietų, o paslaugų sektoriaus šiemet planuojamos sukurti naujos darbo vietos sudarys maždaug 45 procentus visų naujai siūlomų – 24 tūkstančius. Daugiausiai naujų darbo vietų sukurti ketinama didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto įmonėse ir viešbučiuose bei restoranuose.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje išlieka tendencija, kad daugiausiai naujų darbo vietų yra sukuriama kvalifikuotai darbo jėgai.

Lietuvos darbo biržos ekspertų manymu, šiemet paklausiausi specialistai bus pardavimo, draudimo, reklamos vadybininkai, logistikos specialistai, statybos, kompiuterinių sistemų, mechanikos, elektros inžinieriai, buhalteriai, finansininkai, gydytojai ir mokytojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų